TOP10 ročníku 2002

06.07.2023

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme představili ročníky 20052004 a 2003 dnes odtajníme první polovinu TOP10 hráčů ročníku 2002. Následně vás čeká ještě rok narození 2001. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů vždy naleznete i loňské pořadí v tomto žebříčku. Sledovali jsme působení hráčů v nejvyšší juniorské soutěži, v Národní lize, v 1. lize, ale největší vliv samozřejmě měly starty v Superlize. V základní části nejvyšší soutěže se letos v zápisech o utkání objevilo 34 hráčů ročníku 2002 a k nim se přidali 2 brankáři. 

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

1. místo (1.)

Filip Forman (FbŠ Bohemians/FBC Kalmarsund)

S domácí scénou se rozloučil 84 body, vítězstvím v poháru a premiérovým postupem klokanů do semifinále. Nyní odkládá dres Bohemians i kapitánskou pásku a vyráží dobývat nejlepší ligu světa v dresu Kalmarsundu.

2. místo (3.)

Matěj Havlas (Tatran Střešovice)

Zlatý superfinálový střelec prožil skvělou sezonu na klubové i reprezentační úrovni a nebyl daleko od prvenství v našem žebříčku. Šikovný pravák skvěle těží ze spolupráce v elitní tatranské formaci a zdá se, že se stále zlepšuje.

3. místo (5.)

Tomáš Hanák (Tatran Střešovice)

Po přestupu do Tatranu se rozehříval pomaleji, ale po rozkoukání nasadil skvělé střelecké tempo a nakonec skončil mezi superligovými střelci na 2. místě. Další zastávkou by měla být seniorská reprezentace.

4. místo (2.)

Petr Majer (Westend Indians)

Odchodem do Finska trochu sešel z očí. Těžkosti první sezony v nové zemi zvládl, zaznamenal v F-liize 25 bodů (18+7) a dočkal se dalšího kontraktu. V nové sezoně od něj Indians budou chtít ještě víc.

5. místo (4.)

Adam Hemerka (Florbal MB/Classic SC)

Nebýt věčných zdravotních problémů, byl by v žebříčku asi ještě výš. Jenže i letos chyběl v 7 zápasech základní části a jeho minutáž se nedá s jeho vrstevníky moc srovnávat. Uvidíme, zda se ve Finsku zdravotních lapálií zbaví.

6. místo (-)

Jan Peška (FBC Česká Lípa/Sparta Praha)

Kometa letošní sezony. I v Superlize potvrdil svůj střelecký apetit z předchozí prvoligové sezony a 31 góly si vystřílel angažmá ve Spartě. Nyní je před ním zřejmě klíčový ročník, který ho může definitivně posunou mezi elitní domácí střelce.

7. místo (-)

Matouš Burian (BLACK ANGELS)

Po roce se vrací do našeho žebříčku. Posunul se do role nejproduktivnějšího hráče týmu v základní části a ještě lépe se mu dařilo v play off. Při chystaném odchodu Jakuba Bočka bude v příští sezoně nést ještě větší díl odpovědnosti.

8. místo (9.)

Karel Petrák (FbŠ Bohemians)

Pár gólů z roku na rok v základní části ubral, ale o to víc zářil v play off. Lehce ho zastínil mladší bratr, ale 20 gólů je stále skvělý počin. Uvidíme, co s ním udělá ztráta dvorního nahrávače Filipa Formana.

9. místo (10.)

Ondřej Kawulok (FbŠ Bohemians)

Šikovný univerzál letos zakotvil v obraně první formace Bohemians a byl opravdu jedním z klíčových členů pohárového vítěze. I on těžil z pozice pravorukého hráče po boku Filipa Formana. 

10. místo (8.)

Martin Čermák (Tatran Střešovice)

Je sice lehce v zákrytu za největšími hvězdami Tatranu a v klíčových momentech ho zas tak často na hřišti nevidíte, ale rozhodně má na střešovickém titulu velký podíl i díky tomu, že může zastat více pocit.

Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Matěj Čermák (6.) a Matěj Pěnička (7.)

Loňský žebříček naleznete ZDE