TOP10 ročníku 2005

19.05.2023

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Chystáme se na ročníky 2005, 2004 2003, 2002 a dnes začneme ročníkem 2005. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů vždy naleznete i loňské pořadí v tomto žebříčku, což neplatí pouze pro ročník 2005. Ten je v žebříčku poprvé. Sledovali jsme působení hráčů v nejvyšší juniorské soutěži, v Národní lize, v 1. lize, ale největší vliv samozřejmě měly starty v Superlize. V základní části nejvyšší soutěže se letos v zápisech o utkání objevilo 38 hráčů ročníku 2005 a k nim se přidalo 11 brankářů. 

foto: Florbal Vítkovice
foto: Florbal Vítkovice

1. místo

Lukáš Fukala (Vítkovice)

V základní části byl odchovanec Českého Těšína nejproduktivnějším hráčem ročníku 2005. Ve 25 zápasech zaznamenal 28 bodů za 10 branek a 18 asistencí. V průměru mu trenéři dávali přes 16 minut. V play off sice jeho čas na hřišti klesl k 9 minutám, ale chuť si spravil na MS juniorů, kde byl tahounem české ofenzivy. V další sezoně by jeho role určitě měla stoupnout a můžeme se jen těšit, jak bude jeho hvězda stoupat.

2. místo

Ondřej Jankovský (Vítkovice)

Vytáhlý obránce se v kádru Vítkovic má od koho učit a učí se velmi zdatně. I ve velké konkurenci hrál v základní části v průměru skoro 16 minut za zápas a připsal si i 11 bodů (2+9). Velmi dobře se vítkovický odchovanec prezentoval i na juniorském šampionátu, kde si ve 4 zápasech připsal 4 body (1+3).

3. místo

Šimon Vavroušek (Tatran Střešovice)

Většinu sezony strávil v nejlepší formaci v lize a učil se vedle Ondřeje Němečka. Ve 25 zápasech si připsal 10 bodů za 2 branky a 8 asistencí, když na hřišti trávil průměrně skoro 19 minut. V play off často vypadával z první formace a jeho čas klesnul k 16 minutám, ale rozhodně nezklamal. To se dá říci i o juniorském šampionátu, kde se však přeci jen čekalo trochu víc.

4. místo

Lukáš Pobořil (FBC Ostrava)

Odchovanec Valašského Meziříčí odehrál v první superligové sezoně 21 zápasů a v nich nasbíral 22 bodů za 8 branek a 14 přihrávek. Trenéři Ostravy mu dávali dostatek prostoru, když na hřišti trávil v průměru přes 17 minut. Je velká naděje, že v další sezoně budou všechna jeho čísla ještě růst.

5. místo

Antonín Votava (FLORBAL CHODOV)

Se 13 brankami byl nejlepší střelcem ročníku 2005 v rámci Superligy. Celkově chodovský odchovanec nasbíral 19 bodů a velmi efektivně tak využil svůj čas na hřišti. V základní části hrál v průměru přes 13 minut na zápas, ale v play off mu trenéři dávali přes 20 minut. Můžeme tedy očekávat, že v nové sezoně bude patřit k výrazným hráčům chodovské sestavy.

foto: Sparta Praha
foto: Sparta Praha

6. místo 

Jakub Mühlfeit (Sparta Praha)

Odchovanec Teplic patří k velkým nadějím Sparty, ale je otázkou, jaká budoucnost se pro něj v našlapaném kádru chystá. V uplynulé sezoně dostal příležitost nastoupit k 18 zápasům (1+4) a v průměru odehrál v základní části 10 minut na utkání. V play off pak jeho hrací čas klesl na úplné minimum. Přesto se probojoval do konečné nominace juniorské reprezentace, ale ani na MS na sebe nijak výrazně neupoutal.

7. místo 

Ladislav Pekárek (Česká Lípa)

Odchovanec České Lípy byl v uplynulé sezoně nejvytěžovanějším superligovým hráčem ročníku 2005. Nastoupil do všech zápasů a v průměru odehrál přes 19 minut. Zaznamenal 17 kanadských bodů (8+9) a blýskl se několika povedenými individuálními akcemi. V nové sezoně lze očekávat, že jeho role v týmu ještě stoupne a bude se očekávat i větší bodový přísun.

8. místo 

Josef Sedláček (Sparta Praha)

Na startu ročníku byl odchovanec Karlových Varů příjemným překvapením a dostával v sestavě hodně prostoru. Postupem času jeho role mírně klesala. V základní části hrál průměrně 14 minut na zápas, v play off pak již jen kolem 8 minut. I u něj bude otázka vytížení a role v další sezoně. Byl členem kádru juniorské reprezentace, ale jeho role byla spíše epizodní.

9. místo 

Jakub Faksa (FBC Liberec)

Velký liberecký talent, který má za sebou i působení v mládeži Storvrety, brzdí zranění. I kvůli nim odehrál pouze 12 zápasů v základní části. V těch si připsal 6 bodů (1+5). Pokud byl k dispozici, trenéři mu hodně věřili a v průměru hrál v zápase skoro 19 minut. Na tom by se nic nemělo měnit ani do budoucna. Zahrál si i na juniorském MS, kde však byly jeho výkony spíše zklamáním.

10. místo 

Vilém Doležal (Black Angels)

Každý rok vytáhnou Black Angels minimálně jedno jméno, které na sebe upoutá. Letos to byl dlouhovlasý útočník Vilém Doležal. Naskočil do 16 zápasů a zaznamenal 10 bodů (5+5). V základní části mu trenéři dopřávali v průměru skoro 16 minut, v play off pak jeho herní čas ještě trochu stoupl. Dá se očekávat, že v příští sezoně o něm hodně uslyšíme.