TOP10 ročníku 2004

06.06.2023

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme představili ročník 2005, dnes je tu TOP10 hráčů ročníku 2004 a následně vás čekají ještě 2003, 2002 a 2001. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů vždy naleznete i loňské pořadí v tomto žebříčku. Sledovali jsme působení hráčů v nejvyšší juniorské soutěži, v Národní lize, v 1. lize, ale největší vliv samozřejmě měly starty v Superlize. V základní části nejvyšší soutěže se letos v zápisech o utkání objevilo 42 hráčů ročníku 2004 a k nim se přidali 2 brankáři. 

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

1. místo (-)

Jaroslav Petrák (FbŠ Bohemians)

Loni ještě nastupoval v NFL v dresu Panthers a do naší TOP10 se těsně nevešel. Do Superligy však vlétl jako uragán. Trenér Jedlička mu dopřával více než 21 minut na zápas a on nastřádal ve 26 zápasech 33 branek a 47 bodů. 

2. místo (3.)

Adam Zubek (1. SC Vítkovice)

Další z nekonečné řady vítkovických odchovanců, kteří vtrhli do nejvyšší soutěže jako velká voda. Loni se rozkoukával ale letos už patřil mezi klíčové muže sestavy a výrazně těžil z pozice praváka. Otázkou je, zda bude další branky střílet v dresu Vítkovic nebo u největšího rivala.

3. místo (4.)

Martin Gattnar (1. SC Vítkovice)

V základní části nasázel 29 branek a překonal i svého staršího bratra. Zařadil se tak mezi klíčové hráče vítkovické sestavy. Proto se možná čekal trochu větší příspěvek v play off i na MS juniorů. Přesto však patří mezi největší střelecké naděje domácího florbalu.

4. místo (-)

Marek Matoušek (FLORBAL CHODOV)

Nominace do juniorské reprezentace ho obcházely obloukem, ale v klubu podával skvělé výkony. V průměru hrál v základní části i v play off více než 22 minut na zápas a velkou část sezony strávil v první formaci Chodova. 

5. místo (10.)

Vojtěch Bílek (FbŠ Bohemians)

Pokud bychom hodnotili základní část, nejspíš by se do našeho žebříčku nevešel. V play off však rozkvetl a patřil k důležitým hráčům Bohemians, když hrál přes 22 minut na zápas a udržel průměr 1 bodu na utkání. Otázkou je, zda neměl dostat více prostoru na juniorském MS.

6. místo (2.)

Daniel Chatrný (FBC Ostrava)

V minulé sezoně patřil k elitním střelcům Superligy, ale výkonnost si neudržel. Meziročně ubral 15 bodů, přestože ho Ostrava nasazovala na většinu klíčových situací. Reputaci si napravil na juniorském šampionátu, kde byl nejlepším českým střelcem.

7. místo (8.)

Adam Palčinský (1. SC Vítkovice)

Vytáhlý vítkovický útočník sice dostával menší porci času na hřišti než jeho vrstevníci, ale i tak dokázal pravidelně bodovat. Otázkou je, jakou pozici bude mít ve vítkovickém kádru v dalším ročníku. Prostoru by si určitě zasloužil víc.

8. místo (1.)

Filip Smutný (FBC Liberec)

V minulé sezoně nastřílel 34 branek a stal se králem střelců i našeho žebříčku. Letos to bylo pouze 12 gólů, přestože hrál v zápasech průměrně skoro 23 minut. Nevyšlo mu ani MS a je před ním zřejmě klíčová sezona, ve které bude muset prokázat svůj talent.

9. místo (9.)

Jakub Bohuslávek (Kanonýři Kladno/Sparta Praha)

Kladenský univerzál se v letním období stěhuje do Sparty, kde si od něj hodně slibují. Kladnu letos výrazně pomohl v úspěšné cestě play off a je otázkou, zda by Kladno nebylo superligové, pokud by neodjel na MS juniorů.

10. místo (-)

Viktor Hejna (Sparta Praha)

Ve Spartě si v něm vychovávají nástupce Martina Beneše, který mu letos přenechal hned 8 zápasů. Hejna je všechny vyhrál a potvrdil svůj talent. Uvidíme, zda bude porce jeho zápasů stoupat i v nové sezoně, ve které bude mít Sparta vysoké ambice.

Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Martin Ležatka (v minulé sezoně na 5. místě), Filip Eliáš (6.) a David Ležatka (7.).

Loňský žebříček naleznete ZDE