TOP10 ročníku 2003

22.06.2023

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme představili ročníky 2005 a 2004, dnes odtajníme kompletní TOP10 hráčů ročníku 2003. Následně vás čekají ještě 2002 a 2001. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů vždy naleznete i loňské pořadí v tomto žebříčku. Sledovali jsme působení hráčů v nejvyšší juniorské soutěži, v Národní lize, v 1. lize, ale největší vliv samozřejmě měly starty v Superlize. V základní části nejvyšší soutěže se letos v zápisech o utkání objevilo 35 hráčů ročníku 2003 a k nim se přidali 3 brankáři. 

foto: FBC Liberec
foto: FBC Liberec

1. místo (2.)

Šimon Stránský (FBC Liberec/EräViikingit)

V létě odolal nabídkám z movitějších českých klubů a chtěl s Libercem prožít průlomovou sezonu. To se nepovedlo, ale individuálně zářil. Nakonec zaznamenal 32 branek a 33 asistencí, skončil na 3. místě kanadského bodování a v nové sezoně bude pomáhat přestavbě finského velkoklubu EräViikingit.

2. místo (7.)

Tomáš Jurco (Tatran Střešovice)

V základní části se dělil o zápasy s Lukášem Křížem, ale v play off, i díky zranění kolegy, převzal pozici jedničky. V Superfinále pak výrazně pomohl k titulu Tatranu. V základní části měl skoro 90% úspěšnost a byl v tomto ohledu suverénně nejlepší v lize. Uvidíme, zda bude dále bojovat v dresu Tatranu nebo se přesune do zahraničí.

3. místo (1.)

Jan Malič (FbŠ Bohemians)

Pevný článek první lajny Bohemians prožil další povedenou sezonu, ve které patřil k nejproduktivnějším obráncům Superligy. Říká se, že po sezoně uvažoval o změně angažmá, ale nakonec podepsal nový kontrakt a měl by se stát klíčovou personou období "po Formanovi".

4. místo (5.)

Karel Hodík (FLORBAL CHODOV)

V sezoně odchytal v dresu Chodova a Startu neuvěřitelných 43 zápasů. Jen v Superlize strávil v brance přes 1200 minut. Statisticky patřil mezi 5 nejlepších brankářů nejvyšší soutěže a postupně potvrzuje roli jednoho z největších českých brankařských talentů. 

5. místo (6.)

Matyáš Bachmaier (Hagunda/Kanonýři Kladno)

Z prvoligového Kladna se přesunul do nejlepší ligy světa a rozhodně se neztratil. I díky jeho 13 bodům (6+7) se Hagunda udržela v SSL. On se však rozhodl zvolit cestu zpět a i přes mnoho nabídek ze Superligy, bude opět nosit dres Kladna v 1. lize.

6. místo (3.)

Vojtěch Wiener (FBC Liberec)

Kvůli zranění odehrál v základní části jen 13 zápasů, ve kterých zaznamenal 24 bodů (16+8). V play off pak ve 3 zápasech přidal 9 bodů (2+7). K tomu všemu převzal kapitánskou pásku. V nové sezoně by měl patřit k hvězdám ligy.

7. místo (-)

Vojtěch Klápa (FLORBAL CHODOV)

V zápase proti Lípě zaznamenal hned 6 branek a celkově jich v základní části nastřílel 26. Byl tedy výrazně podepsán pod postupem SKV do play off. Po sezoně se rozhodl změnit adresu a nový ročník odehraje v dresu Chodova a bude zajímavé sledovat, jak se etabluje.

8. místo (4.)

Bohumil Piskáček (Tatran Střešovice / SV Wiler-Ersigen)

Sestavou Tatranu propadl z první formace do třetí a jeho čas na hřišti klesl až ve 13 minutám na zápas. Během play off pak se sestavy mistra vypadl úplně. Údajně i kvůli tomu, že neočekávaně oznámil přestup do švýcarského Wileru.

9. místo (-)

Jakub Dufek (FLORBAL CHODOV)

Sezonu rozjel velmi zajímavě a nebýt zranění, mohl být i výš. V 16 zápasech si připsal 15 bodů (7+8) a odehrál průměrně přes 16 minut na zápas. V nové sezoně bude zajímavé sledovat, jaká bude jeho role v chodovském kádru.

10. místo (9.)

Vojtěch Janeček (FBC Liberec)

Mladý obránce hrál v průměru přes 22 minut na zápas a připsal si solidních 10 bodů (6+4). Využil tak uvolněného prostoru po konci starších kolegů. V nadcházející sezoně bude chtít Liberec opět víc a výkony Janečka budou hodně klíčové.

Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Matěj Denemark (v minulé sezóně 8. místo) a Ondřej Kopič (10.).

Loňský žebříček naleznete ZDE