Nejlepší centři Livesport Superligy

25.04.2024

Letošní ročník Livesport Superligy uzavřela superfinálová bitva mezi Tatranem a Mladou Boleslaví. Teď je čas se trochu ohlédnout a bilancovat. Vybrali jsme 7 kategorií, ve kterých budete moci hlasovat. Společně jsme už vybrali nejlepšího zahraničního hráčenejlepšího nováčkanejlepšího trenéra, nejlepšího brankáře a nejlepšího obránce. Dnes se podíváme na nejlepší centry Livesport Superligy. Vybírat střední útočníky je dnes samozřejmě složité, protože obranné systémy jsou natolik proměnlivé, že tato pozice pomalu mizí, ale pokusili jsme se o to.

Marek Beneš (ESA logistika Tatran Střešovice)

V základní části hrál tak nějak na klid a šetřil síly pro klíčové zápasy. V play off to pak rozbalil naplno a ukázal, proč se pravidelně objevuje v žebříčcích nejlepších hráčů světa. Vyřazovací boje naprosto opanoval, když v 10 zápasech zaznamenal 33 bodů a především rozhodoval zápasy.

Jiří Curney (ACEMA Sparta Praha)

Superligový multirekordman musel překonat těžké zdravotní problémy, ale vrátil se ve skvělé formě. Byl klíčovým prvkem jedné z nejlepších formací základní části a i díky tomu ovládl kanadské bodování základní části. Dokonce se objevil i v širší nominaci reprezentace. Kaňkou na sezoně je určitě play off, kde se zranil a možná i kvůli tomu opustila Sparta sezonu dříve než si přála. 

Ronald Gašparík (Předvýběr.CZ Florbal MB)

Slovenský šikula vedl nejlepší třetí formaci v Superlize, která často výrazně přehrávala své soupeře. V základní části zaznamenal 50 bodů (25+25), přitom se prakticky neobjevoval na přesilových hrách a na hřišti v průměru trávil nejméně času z elitní patnáctky kanadského bodování.

Milan Tomašík (Předvýběr.CZ Florbal MB)

Sezonu zahájil ve velkém stylu a produktivitou mířil na překonání všech rekordů. Tempo sice neudržel, ale i tak má za sebou další fantastický ročník, ve kterém byl naprosto klíčovým hráčem boleslavského týmu. Jeden z nejlepších hráčů naší historie si drží obdivuhodně drží výkonnost i ve vyšším florbalovém věku. 

Vojtěch Wiener (FBC Liberec)

Liberecký playmaker se do našeho výběru vešel těsně. Kapitán týmu se stará o produktivitu a především jeho skryté pasy jsou fantastické. Na druhou stranu je jediným hráček z TOP15 bodování, který je v. tabulce +/-  v záporných hodnotách a i v rámci Liberce patří k nejhorším.