TOP10 ročníku 2002

29.04.2020

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Jako první je na řadě ročník 2002. Výsledky vzešly z hlasování 20 osobností, které se pohybují v mládežnickém florbalu. Dnes odtajníme kompletní pořadí.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

1. místo

Filip Forman (FbŠ Bohemians)

Tady není o čem diskutovat. Přední místa anket by Filip zřejmě obsazoval i v rámci světa. Do Superligy vtrhl jako uragán, posbíral 51 bodů (26+25), což ho pasovalo na 6. místo celé nejvyšší soutěže. Na hřišti trávil v průměru 24 minut a především v přesilovkách řádil jako černá ruka. Jeho výkony ho posunuly až do omlazené reprezentace. Na kvalifikačním turnaji zasáhl do všech zápasů a připsal si 7 bodů. Je pouze na něm, kdy se rozhodne vydat na sever Evropy. Vzhledem ke školním povinnostem můžeme očekávat, že v příští sezóně bude opět řádit v dresu Bohemky.

2. místo

Matěj Čermák (AC Sparta Praha)

Rodák z Kladna dostal ve Spartě velkou důvěru, vždyť v průměru trávil na hřišti 18 minut. Hned ve svém prvním zápase mezi muži si připsal 2 asistence, na gól čekal do třetího zápasu. V základní části odehrál všech 26 zápasů a připsal si 23 bodů (13+10). Šikovný útočník s velkým přehledem patří do kádru reprezentace juniorů a pokud bude zdravý, uvidíme ho na domácím MS.

3. místo

Petr Majer (FLORBAL CHODOV)

V Superlize nedostal tolik prostoru, ale přesto ho nejde přehlédnout. Zapsáno má 15 superligových zápasů a zaznamenal v nich 15 bodů (7+8), přičemž hned ve dvou zápasech si připsal 5 bodů. Dalších 9 bodů si připsal v pohárové soutěži. Juniorskou soutěž statisticky opanoval, když si ve 31 zápasech připsal 102 (61+41). V příští sezóně lze očekávat jeho plné prosazení do sestavy Chodova, což by mu mělo pomoci i v juniorské reprezentaci, jejíž je členem.

4. místo 

Matěj Havlas (Tatran Střešovice)

Produktivní pravák, který má za sebou zkušenost z Finska, v první superligové sezóně nezklamal. V mladém týmu Tatranu dostával víc než 20 minut na zápas a připsal si 21 bodů (13+8) ve 23 zápasech. Absolvoval také obě akce s juniorskou reprezentací, ve které patří ke klíčovým hráčům, neboť se jedná už o jeho druhý cyklus.

5. místo

Adam Hemerka (EräViikingit / Hattrick Brno)

Podstatnou část sezóny strávil brněnský rychlík ve finském velkoklubu EräViikingit, kde sbíral zkušenosti. Bohužel mu sezónu pokazilo zranění, ale i tak ukázal svůj talent i v Superlize. V prvních dvou zápasech play down si připsal 4 body. I on by měl patřit ke klíčovým mužům juniorské reprezentace, se kterou absolvoval podzimní EFT.

6. místo 

Martin Čermák (FBC Liberec)

Šikovný pravák s výbornou střelou tahem vlétl do Superligy bez respektu a ve svém 4. zápase mezi muži se poprvé střelecky prosadil. Nejvíce se mu povedl vítězný zápas proti Tatranu, ve kterém zaznamenal hned 3 body (1+2), což je polovina jeho letošního zisku. V Liberci trávil na hřišti průměrně něco přes 15 minut. Je členem juniorské reprezentace, se kterou absolvoval obě letošní akce.

7. místo

Sebastian Rod (Tatran Střešovice / SPV)

Celou letošní sezónu strávil odchovanec Tatranu ve finském velkoklubu SPV Seinajoki, kde si vyzkoušel tréninky hned se třemi různými kategoriemi. Nyní ho čeká návrat do Česka o boj o místo v superligovém týmu Tatranu a také o místo v kádru reprezentace. S tou se zúčastnil podzimního EFT.

8. místo

Tomáš Hanák (FBC Štíři Č. Budějovice / BLACK ANGELS)

Trochu stranou zájmu roste na jihu Čech hodně produktivní útočník. Během 26 zápasů 1. ligy posbíral 48 bodů (24+24), což ho vyneslo na 11. místo v produktivitě soutěže. V rámci střídavého hostování si stihl odskočit i do Superligy a v dresu BLACK ANGELS nastřádal ve 4 zápasech 5 bodů (1+4). V jakém dresu ho asi budeme vídat v příští sezóně? 

9. místo

Ondřej Kawulok (Florbal Ústí)

Člen silné ústecké generace nastoupil v první lize k 18 zápasům a držel si průměr více než jedné branky na zápas. Nakonec jich nasázel 20 a přidal 8 asistencí. Produktivní byl i v juniorské lize, kde v 18 zápasech zaznamenal 44 bodů. Uvidíme, zda člen juniorské reprezentace vydrží v domovském klubu. Mluví se o lasu Sparty.

10. místo

Michal Vojtíšek (FbŠ Bohemians)

Vedle ofenzivních talentů může odchovanec Benešova lehce zanikat, ale rozhodně si zaslouží pozornost. Od Michala Jedličky dostával v Superlize důvěru v průměru na 10 minut a mohl tak získat první superligové zkušenosti. Ty bude moci zúročit i v juniorské reprezentaci, se kterou absolvoval obě letošní akce.