TOP10 ročníku 1999

01.07.2020

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Zatím jsme vyhlásili žebříčky ročníku 20022001, 2000 a nyní jdeme na ročník 1999. Výsledky vzešly z hlasování 20 osobností, které se pohybují v mládežnickém florbalu. U jednotlivých hráčů nalezne i loňské pořadí, které jim přiřkli naši předchůdci. 

foto: FBC Ostrava
foto: FBC Ostrava

1. místo (v minulé sezóně 1.)

Michal Sládek (FBC OSTRAVA)

Z klubového hlediska prožil tragickou sezónu, ale z osobního skvělou. 32 gólů z něj dělá 2. nejlepšího střelce soutěže a 50 bodů ho řadí na 7. místo v Superlize. Bez jedné vteřiny tráví na hřišti 27 minut a v příští sezóně to bude patrně ještě více, pokud tedy v FBC definitivně zůstane.

2. místo (3.)

Matyáš Krebner (FbŠ Bohemians)

V Bohemce dostává obrovský prostor. V průměru hraje takřka 27 minut za zápas a trenéru Jedličkovi se odměňuje vysokou produktivitou. Letos zaznamenal 44 bodů (23+21) a v rámci celé ligy se umístil na skvělé 12. pozici.

3. místo (2.)

Jiří Besta (1. SC Vítkovice)

Na hřišti tráví v průměru více než 27 minut a těší se obrovské důvěře trenéra Bruse. Zaznamenal 32 bodů (16+16), což je meziroční zlepšení o 17 bodů. Za poslední období se zaslouženě stal pravidelným účastníkem reprezentačních akcí a nemyslitelné nemusí být ani prosincové MS.

4. místo (4.)

Mikuláš Krbec (FLORBAL CHODOV)

Odchovanec Ústí se ve své druhé sezóně na Chodově zlepšil na 37 bodů (14+23), ale stále se očekává ještě o trochu víc. Zřejmě i proto zvolil vysoký útočník změnu působiště a v příští sezóně bude hrát ve Spartě.

5. místo (7.)

Daniel Maxa (FLORBAL CHODOV)

V uplynulé sezóně udělal další pokrok. Patřil k nejvytíženějším hráčům Chodova a z pozice obránce nastřílel 11 gólů a to ještě 6 zápasů základní části vynechal. Po zásluze byl nominován na nadcházející soustředění reprezentace mužů.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

6. místo (5.)

Filip Zakonov (Florbal MB)

V našlapaném kádru Mladé Boleslavi si její odchovanec drží pevnou pozici. Vzhledem k ofenzivní síle týmu a času na hřišti by se dalo čekat, že bude produkovat více než 1 gól a 8 asistencí za sezónu, ale vedle ofenzivních parťáků si dobře plní obranné povinosti. 

7. místo (6.)

Jakub Kolísko (Tatran Střešovice)

Nejmladší z bratrského tria patří k základním stavebním kamenům Tatranu. Pravoruký útočník trávil na hřišti v průměru 20 minut a byl 5. nejlepším střelcem týmu, když nasázel 14 gólů. Především v. prostoru velkého brankoviště se umí orientovat skvěle.

8. místo (-)

Patrik Rozkovec (FBC Liberec)

Odchovanec Mladé Boleslavi se v nabitém kádru neprosadil a zvolil přesun do Liberce. Tam dostal hodně prostoru a výrazně pomohl produktivitě týmu, když zaznamenal 21 bobů (12+9), což ho v rámci týmu zařadilo na 6. místo. Do budoucna určitě může mířit ještě výš.

9. místo (-)

Šimon Kuczera (1. SC Vítkovice)

Přestup v rámci Ostravy mu velmi prospěl. Vítkovice šikovnému pravákovi oživily kariéru. Kdysi kreativní obránce nyní okupuje levé křídlo. V průměru trávil na hřišti skoro 19 minut a zaznamenal 18 bodů (11+7).

10. místo (10.)

Daniel Cabejšek (FbŠ Bohemians)

Florbalový univerzál už asi definitivně zakotvil v útoku a v letošní sezóně zaznamenal 20 bodů (13+7). Oproti dalším vrstevníkům v žebříčku ho sráží především bilance +/-, ve které skončil -9 a byl druhý nejhorší z celé Bohemky.