TOP10 ročníku 2000

28.05.2020

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Zatím jsme vyhlásili žebříčky ročníku 2002 a 2001 a nyní jdeme na ročník 2000. Výsledky vzešly z hlasování 20 osobností, které se pohybují v mládežnickém florbalu. U jednotlivých hráčů nalezne i loňské pořadí, které jim přiřkli naši předchůdci. 

foto: Black Angels
foto: Black Angels

1. místo (v minulé sezóně 9.)

Jakub Boček (BLACK ANGELS)

Do Superligy vlétl jako kometa a s Jakubem Renčínem vytvořili neproduktivnější duo v celé Superlize. V základní části zaznamenal úžasných 59 bodů (28+31) a česká nejvyšší soutěž tak nejspíš nezná produktivnějšího nováčka. Nyní je před ním velká výzva. Bude si muset opět poradit s obranami soupeře, přitom bude daleko pečlivěji hlídán. Pokud to zvládne, tak by ho nemělo minout prosincové MS.

2. místo (1.)

Matyáš Šindler (FBC Ostrava)

Čerstvá akvizice Vítkovic má za sebou rozporuplný rok. Z osobního hlediska jistě dobrý, ale Ostrava se opět nedostala do play off. Šindlera může těšit, že byl jedním z mála hráčů se stabilní výkonností. Na hřišti trávil 26 minut za zápas a připsal si 32 bodů, když tradičně převažovaly asistence. Těch bylo hned 24. Nyní na něj čeká výzva v podobě přestupu k hlavnímu konkurentovi a také boj o prosincové MS, neboť je členem aktuálního kádru české reprezenatce.

3. místo (5.)

Patrik Šebek (FbŠ Bohemians)

Vytáhlý pravák udělal za poslední roky obrovský kus práce. Během předchozích dvou sezón nasbíral 38 bodů a letos toto číslo skoro zdvojnásobil. S 33 body (13+20) byl 4. nejproduktivnějším hráčem Bohemky. Překvapivé je, že tentokrát převážily asistence, protože je považován hlavně za střelce.

4. místo (7.)

Martin Řezáč (FLORBAL CHODOV)

Nemá až tak oslnivé statistiky, ale také na hřišti netráví zdaleka tolik času jako jeho vrstevníci. Během pouhých 12 minut za zápas posbíral 22 bodů (13+9), navíc se prosazoval i proti silným soupeřům. Během střídavých startu v 1. lize zaznamenal za 6 zápasů 21 bodů (12+9) a měl by ho čekat průlomový rok.

5. místo (-)

Lukáš Lhota (FBC Liberec)

V Liberci je trochu schovaný za bukem, ale má za sebou průlomovou sezónou. Byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu za triem Valeš, Ferdan, Kopecký a zaznamenal 26 bodů (11+15), ale odehrál pouze 21 zápasů. Jeho hra s míčkem za tělem je pro každého soupeře velmi nebezpečná. Uvidíme, zda svůj vzestup potvrdí i v nové sezóně.

6. místo (loni 6.)

Pavel Sládeček (Tatran Střešovice)

Spolehlivý obránce, který umí podpořit útok. V sezóně nasbíral slušných 15 bodů (4+11) a odehrál v průměru 26 minut. Pro Tatran naprosto nepostradatelný článek a všimli si toho také v národním týmu, se kterým absolvoval jedno ze soustředění.

7. místo (4.)

Jonáš Kreysa (Tatran Střešovice)

Udržel si průměr bodu na zápas, což jistě není špatná vizitka. Jenže po skvělých výkonech na MS juniorů se čekalo trochu víc. Na hřišti trávil více než 23 minut, ale postupně sestavou spíš propadal. Limitem se ukazuje jeho malá schopnost spolupráce v pětce.

8. místo (2.)

Josef Juha (Sparta Praha)

Kapitán zlatých juniorů udělal před sezónou velký krok, když vyměnil dres Bohemky za sparťanský. První sezóna v rudém asi nedopadla podle očekávání. Zaznamenal 20 bodů (9+11), což ho řadilo na 9. místo v týmu. Až další sezóna asi ukáže, zda to bylo zapříčiněno změnou prostředí nebo už narazil na svůj strop.

9. místo (-)

Jakub Hromada (BLACK ANGELS)

V Black Angels na něj hodně spoléhají a v průměru trávil na hřišti 23 minut. Odchovanec klubu dokáže dát gól i vytvořit situaci pro spoluhráče, což dokreslují jeho čísla (12+12). Uvidíme, jak se vypořádá s 2. sezónou, kdy už na něj budou soupeři lépe připraveni.

10. místo (3.)

Petr Koláčný (PANTHRES OTROKOVICE)

Změna prostředí je vždycky zrádná. Rozhodně úplně nepropadl, ale přeci jen se čekalo, že udělá další krok kupředu. V Superlize zaznamenal 13 bodů (4+9), dalších 14 bodů (10+4) přidal ve 12 zápasech 1. ligy v dresu Bulldogs. Možná i toto pendlování mezi městy mu úplně nepomohlo. Propadl se tak z loňského 3. místa.