TOP10 ročníku 2001

07.05.2020

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Vyhlásili jsme žebříček ročníku 2002, který najdete ZDE, a nyní jdeme na ročník 2001. Výsledky vzešly z hlasování 20 osobností, které se pohybují v mládežnickém florbalu. Tady je kompletní pořadí.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

1. místo

Filip Langer (Tatran Střešovice)

Zlaté dítě českého florbalu. Rozhodl se zůstat v Tatranu a stal se jeho kapitánem. V průběhu sezóny se sice této role vzdal, ale role klíčového hráče mu zůstala. Laboroval s několika zraněními a nemocemi a možná i proto zůstal lehce za očekáváním. Meziročně dokonce nasbíral o 11 bodů méně. Letos to byly 34 bodů (17+17). I příští rok by měl zůstat v Superlize, tak uvidíme, zda opět vystřelí nahoru.

2. místo

Jakub Buršík (FbŠ Bohemians)

Rozený střelec úspěšně navázal na svou první superligovou sezónu. V té zaznamenal 13 branek a letos to bylo už 23 branek. Nutno podotknout, že hned 10 gólů nastřílel během dvou zápasů proti Tatranu a Ostravě. Přesto nelze o jeho střeleckých kvalitách pochybovat. Na hřišti trávil více než 21 minut a v příští sezóně to patrně bude ještě víc.

3. místo

Dominik Beneš (Florbal Ústí)

Vycházející hvězda českého florbalu má za sebou velmi dobrou sezónu v dresu Ústí a je velkou škodou, že nemohl své schopnosti prokázat i v play off. V základní části zaznamenal 50 bodů (34+16) a v bodování 1. ligy skončil na 9. místě. Otázka pro tyto měsíce je, zda zůstane v Ústí nebo přestoupí do Superligy. Mluví se o zájmu Sparty a Tatranu.

4. místo

Martin Haleš (Sokoli Pardubice)

Hlavní strůjce zlatého úspěchu české juniorské reprezentace neprožil úplně ideální sezónu. Očekávalo se, že se stane velkou oporou Pardubic a ty na něm postaví svou hru. Mluvilo se i o mužské reprezentaci. To se úplně nenaplnilo. Ani on bídné obraně Pardubic výrazně nepomáhal a v sezóně vyhrál pouze 3 zápasy.

5. místo

Adam Šmíd (Sokoli Pardubice)

Byl třetím nejvytěžovanějším hráčem svého týmu a čtvrtým nejproduktivnějším, což mluví za všechno. I v příští sezóně budou Pardubice jeho ofenzivní schopnosti hodně potřebovat. Říká se, že trochu hřeší na svůj talent a třeba i proto ho minula pozvánka na zlaté juniorské MS. Uvidíme, zda vyroste v opravdovou hvězdu nebo zůstane jen u nadějného hráče.

6. místo

Miroslav Fořt (Florbal Ústí)

Ofenzivní obránce má za sebou náročnou rekonvalescenci po operaci kolene, ale evidentně na něm nezanechala vážné stopy. V 1. lize patřil k nejproduktivnějším obráncům a v základní části zaznamenal skvělých 37 bodů a není tedy náhodou, že se kolem něj točí lasa superligových týmů. Podle našich informací by však měl další sezónu odehrát v Ústí.

7. místo

Rostislav Gattnar (1. SC Vítkovice)

Od trenéra Bruse dostával šikovný štírek hodně prostoru. Na hřišti se potkával s výbornými spoluhráči a také vyprodukoval 20 bodů (7+13). Vítkovický odchovanec by mohl jít ve šlépějích svých slavných předchůdců a spoluhráčů a být obávanou ofenzivní zbraní. Jen bude muset ještě zesílit.

8. místo

Adam Bouček (BLACK ANGELS)

Možná trochu překvapivá volba. Nenápadný obránce zvládl premiérovou superligovou sezónu s grácií. V dresu Black Angels hrál více než 17 minut za zápas a na hřiště se dostával i v klíčových momentech a přesilovkách. Uvidíme, jakým tempem bude jeho rozlet pokračovat.

9. místo

Jakub Haša (PANTHRES OTROKOVICE)

Někteří přetřásali jeho jméno v souvislosti s loňským juniorským šampionátem a proto se od něj v sezóně možná čekalo ještě trochu víc. Přitom si nevedl špatně a zaznamenal 15 bodů (8+7). V příští sezóně by měl trávit na hřišti ještě více než 16 minut a Otrokovice budou jeho produktivitu potřebovat.

10. místo

Ondřej Sidunov (1. SC Vítkovice)

Odchovanec Opavy má za sebou první sezónu v Superlize. Zasáhl do 16 zápasů, v průměru hrál více než 12 minut a zaznamenal 9 bodů (8+1). Podle vyjádření z Vítkovic má velkou důvěru trenérů a mohla by ho tak čekat velmi zajímavá budoucnost.