Nejvíc talentů má Tatran!

05.07.2024

Již čtvrtým rokem jsme hodnotili mladé hráče prvních pěti ročníků, které mohly v uplynulé sezoně hrát nejvyšší domácí soutěže. Letos to byly ročníky 2002, 2003, 20042005 a 2006.. Nyní jsme vzali výsledky jednotlivých ročníků, dali je dohromady a podívali se, ve kterých klubech se koncentruje nejvíce současných i budoucích hvězd. Celkově se do žebříčků dostalo logicky 50 hráčů, z toho 43 jich letos nastupovalo v Česku a reprezentovali barvy šestnácti klubů, což je o 3 více než loni. Pro zajímavost ze superligových týmů nemá v žebříčcích žádného kmenového hráče kvarteto Karlovy Vary, SKV, Bulldogs Brno a Pardubice.

Králem letošních žebříčků je Tatran, který měl v žebříčcích celkem 7 kmenových hráčů. Je však potřeba říci, že 2 letos nenastupovali v dresu mistra, neboť hostovali v Karlových Varech. Na prvním místě v počtu talentů tak Tatran vystřídal Vítkovce. Ty měly v minulém ročníku v žebříčcích 8 hráčů, letos klesly na 5.

Na druhém místě se umístil Chodov. Ten měl v žebříčcích celkem 6 zástupců a udržel si tak loňské číslo. V závěsu jsou Bohemka a již zmiňované Vítkovice. Ti měli v padesátce 5 zástupců. Významné zastoupení najdeme ještě u Liberce a Mladé Boleslavi. Oba kluby měly 4 zástupce. Zajímavý posun nastal u Boleslavi, která měla v loňském vydání žebříčků jediného zástupce.

Dvojnásobné zastoupení měli Sparta, Black Angels a Kladno. U Black Angels bude zajímavé sledovat, zda její hvězdičky nastoupí do nové sezony v dresu Pardubic nebo někde jinde, u Sparty je pak nízké zastoupení poměrně zarážející, neboť aktuálně disponuje výsledkově vynikající mládeží. Uvidíme, zda v novém ročníku dostanou mladí Sparťané více příležitostí.

Jediného zástupce v žebříčku pak mají FBC Ostrava, Butchis, Česká Lípa, Milevsko, Ústí a Znojmo. Je však možné, že někteří je zástupců těchto týmů v létě změní dres.

No a zbylých 7 hráčů z 50 letos nastupovalo v zahraničí. 5 jich hrálo F-liigu, 1 hrál v SSL a 1 v nižších švédských soutěžích.

Tatran - 7 (Havlas, Hanák, Jurco, Vavroušek, Draslar Hozman, Kliment)

zahraničí - 7 (Forman, Majer, Pěnička, Hemerka, Stránský, Piskáček, Marghold)

Chodov - 6 (Hodík, Horký, Matoušek, Votava, Kovářík, Petráň)

Bohemians - 5 (Petrák K., Kawulok, Malič, Petrák J., Bílek)

Vítkovice - 5 (Gattnar M., Zubek, Palčinský, Fukala, Jankovský)

Liberec - 4 (Wiener, Janeček, Smutný, Faksa)

Boleslav - 4 (Punčochář, Zoufalý, Vařecha, Bergman)

BA - 2 (Burian, Doležal)

Sparta - 2 (Drba, Wertheim)

Kladno - 1 (Bachmaier, Tomášek)

FBC - 1 (Chatrný)

Butchis - 1 (Novák)

Česká Lípa - 1 (Pekárek)

Milevsko - 1 (Dolejš)

Ústí - 1 (Vondruška)

Znojmo - 1 (Vavřina)