TOP10 ročníku 2003

26.06.2024

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme představili ročníky 20062005, 2004 dnes odtajníme TOP10 hráčů ročníku 2003. Následně vás čeká ještě rok narození 2002. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů vždy naleznete i loňské pořadí v tomto žebříčku. Sledovali jsme působení hráčů v nejvyšší juniorské soutěži, v Národní lize, v 1. lize, ale největší vliv samozřejmě měly starty v Superlize. V základní části nejvyšší soutěže se letos v zápisech o utkání objevilo 29 hráčů ročníku 2003 a k nim se přidalo 6 brankářů. 

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

1. místo (2.)

Tomáš Jurco (Tatran Střešovice)

Tohle byla sezona Tomáše Jurca. Po odchodu Lukáše Kříže převzal plnou zodpovědnost za brankoviště Tatranu a je výrazně podepsán pod všemi střešovickými triumfy. Posunul se již také do reprezentace a pokud nastavenou laťku udrží, měl by být ma MS jedničkou!

2. místo (1.)

Šimon Stránský (EräViikingit)

Jeho sezonu ovlivnily zdravotní problémy i špatná výkonnost jeho klubu. O to větší hodnotu má jeho produktivita. Nakonec se umístil v TOP10 kanadského bodání finské nejvyšší soutěže, když zaznamenal 55 bodů! Uvidíme, zda se časem prosadí i do mužské reprezentace.

3. místo (4.)

Karel Hodík (FLORBAL CHODOV)

I druhý brankář ze zlatého MS v Brně měl letos skvělou sezonu. Právě nástupce Jana Baráka je výrazně podepsán pod úspěšnou sezonou Chodova a i on už pomalu začíná klepat na vrátka reprezentačních výběrů, byť se zatím jedná pouze o tým U23.

4. místo (6.)

Vojtěch Wiener (FBC Liberec)

Fantastický ročník má za sebou liberecký kapitán. Sám zaznamenal 57 kanadských bodů a dotáhl svůj tým do play off. Šikovný playmaker je na radaru domácí špičky i zahraničních klubů, ale zatím to vypadá, že hu budeme i v další sezoně vídat v dresu Liberce.

5. místo (3.)

Jan Malič (FbŠ Bohemians)

Před loňskou sezonou se mluvilo o možnosti, že by mohl Bohemku opustit a nevěnovat už florbalu tolik energie. Zda to byla pravda nevíme, ale jeho výkonnost šla lehce dolů a trpěla tím i hra Bohemians. Bude zajímavé sledovat, zda jeho kariéra opět nabere vzestupný trend.

6. místo (5.)

Matyáš Bachmaier (Kanonýři Kladno)

Po návratu ze Švédska vyslyšel volání svého srdce a vrátil se na Kladno. Kanonýrům pomohl k postupu do Superligy a sám ovládl kanadské bodování základní části i play off. Nyní ho čeká první celá superligová sezona a Kladno na něj bude extrémně spoléhat.

7. místo (8.)

Bohumil Piskáček (EräViikingit

Jeho odchod z Tatranu byl trochu divoký. Nakonec skončil ve Finsku, kde ve slaboučkém týmu EräViikingit trochu mediálně zapadl, ale stále si drží vysokou laťku výkonnosti. Nezbývá než doufat, že se finský velkoklub vzchopí a nová sezona bude pro naše krajánky úspspěšnější.

8. místo (-)

Jan Zoufalý (Florbal MB)

Kometa ročníku 2004 pro tuto sezonu. Byl součástí skvěle šlapající třetí formace mladé Bolelslavi a i přes nižší hrací čas posbíral 29 bodů a především 19 branek! Bude velmi zajímavé sledovat, jakou roli v nové sezoně dostane a zda bude sestavou stoupat.

9. místo (-)

David Horký (FLORBAL CHODOV)

Další nováček našeho žebříčku. Především základní část měl skvělou. V průměru 20 minut na zápas 21 bodů, což je o 14 víc než v sezoně 2022/23. Vzhledem k dalšímu omlazování kádru Chodova by měla jeho role nadále růst s ní i třeba reprezentační ambice.

10. místo (10.)

Vojtěch Janeček (FBC Liberec) 

Poctivý obránce obhájil své místo v našem žebříčku. Na hřišti trávil skoro 21 minut a zvednul i svou produktivitu. I on nemusí být bez šancí se prosadit do nového reprezentačního výběru U23.

Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Vojtěch Klápa (7.) a Jakub Dufek (9.)

Loňský žebříček naleznete ZDE