TOP10 ročníku 2004

23.06.2024

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme představili ročníky 20062005 dnes odtajníme TOP10 hráčů ročníku 2004. Následně vás čeká ještě rok narození 2003 a 2002. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů vždy naleznete i loňské pořadí v tomto žebříčku. Sledovali jsme působení hráčů v nejvyšší juniorské soutěži, v Národní lize, v 1. lize, ale největší vliv samozřejmě měly starty v Superlize. V základní části nejvyšší soutěže se letos v zápisech o utkání objevilo 42 hráčů ročníku 2004 a k nim se přidali 3 brankáři. 

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

1. místo (1.)

Jaroslav Petrák (FbŠ Bohemians)

Kanonýr Bohemky obhájil loňské prvenství. V základní části nastřílel 41 branek a získal korunu střelců. V play off ho bohužel přibrzdily zdravotní komplikace a Bohemka na to doplatila. Po sezoně se kolem něj točila lasa movitých českých klubů, ale vypadá to, že svoji aktuální smlouvu v Bohemce dohraje.

2. místo (3.)

Martin Gattnar (1. SC Vítkovice/Alligator Malans)

Čerstvá posila švýcarského Malans nasbírala v základní části 42 bodů, dalších 15 přidal v play off. Překonal tak svého staršího bratra a byl jedním z hlavních tahounů Vítkovic. O to víc musí ostravský tým mrzet, že si pro svou další budoucnost vybral Švýcarsko.

3. místo (2.)

Adam Zubek (1. SC Vítkovice)

Stejně jako Gattnar byl klíčovým mužem Vítkovic. Kolem šikovného praváka dlouhodobě krouží elitní české týmy a zájem je určitě i v zahraničí. Zatím však zůstává doma a vzhledem ke konkurenci na postu levého křídla bude bojovat o nominaci na nadcházející MS.

4. místo (4.)

Marek Matoušek (FLORBAL CHODOV)

Chodovský odchovanec nasbíral v sezoně z pozice obránce 28 bodů a především v play off předváděl vynikající výkony. Právě on by měl být lídrem Chodova do dalších let. Proto je zarážející, že ho přehlíží reprezentace do 23 let, kde není členem ani širšího kádru.

5. místo (8.)

Filip Smutný (FBC Liberec/Jönköping)

Po fenomenální první sezoně šla jeho výkonnost dolů, ale letos opět nabral vzestupnou tendenci. V základní části zaznamenal 40 bodů a řekl si tak o zahraniční angažmá. Od nové sezony bude bojovat o místo v SSL a bude hodně zajímavé sledovat, jak se prosadí.

6. místo (6.)

Daniel Chatrný (FBC Ostrava)

V období kolem juniorského MS se zdálo, že Ostrava našla novou hvězdu. Jenže další měsíce nebyly zdaleka tak veselé. Chatrný hraje slušně, ale potenciál má určitě daleko větší. Ostravské FBC by mohlo být v nové sezoně silnější a uvidíme, jak to pomůže mladému střelci.

7. místo (7.)

Adam Palčinský (1. SC Vítkovice)

Stále nedostává tolik příležitostí a hracího času jako jeho vrstevníci. I proto se mluví o možné změně dresu a bylo by hodně zajímavé vidět, jak by si poradil s rolí klíčového hráče. Je velký předpoklad, že by mohl výrazně rozkvést.

8. místo (5.)

Vojtěch Bílek (FbŠ Bohemians)

I vinnou zdravotních komplikací neprožil zdaleka tak povedený ročník. Přesto si dokázal držet vysoký standard a Bohemka v něm má jakýsi stabilní prvek své sestavy. Navíc ještě dokáže vyplnit místo v sestavě na minimálně dvou postech.

9. místo (-)

Radek Drba (Pardubice/Sparta)

V Pardubicích odehrál velmi slušný ročník. Hrál více než 23 minut na zápas a udržel si v základní části průměr bod na zápas. I proto si vysloužil návrat zpět do Sparty, kde bojuje o své místo. Uvidíme, kde na podzim naskočí. Historická zkušenost napovídá, ale Sparta to spíš nebude.

10. místo (-)

Štěpán Novák (BUTCHIS)

Šikovný pravák ukázal, že se v Superlize neztratí a zájem o jeho služby je i po sestupu Butchisu. Aktuálně má nakročeno do Kladna, ale překážkou je údajně velmi vysoká cena. Každopádně by byla škoda, kdyby Superligu nehrál.

Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Jakub Bohuslávek (9.) a Viktor Hejna (10.)

Loňský žebříček naleznete ZDE