TOP10 ročníku 2006

02.06.2024

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Chystáme se na ročníky 2005, 2004, 2003, 2002 a dnes začneme ročníkem 2006. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů vždy naleznete i loňské pořadí v tomto žebříčku, což neplatí pouze pro ročník 2006. Ten je v žebříčku poprvé. Sledovali jsme působení hráčů v nejvyšší juniorské soutěži, v Národní lize, v 1. lize, ale největší vliv samozřejmě měly starty v Superlize. V základní části nejvyšší soutěže se letos v zápisech o utkání objevilo 29 hráčů ročníku 2006 a k nim se přidali 2 brankáři. Obecně se zdá, že ročník 2006 je jeden z těch slabších, ale uvidíme v budoucnu.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

1. místo

Jakub Vařecha (Mladá Boleslav)

Přišel, viděl a skoro zvítězil. Jeho první sezoně v Mladé Boleslavi chyběl pouze triumf v Superfinále. Ještě nikdy nemělo hlasování tak jasného vítěze. Hned v prvním superligovém zápase nastřílel odchovanec Hattricku Brno 4 góly a ukázal, co si Mladá Boleslav přivedla. Celkově posbíral v Superlize včetně play off 53 kanadských bodů!

2. místo

Michael Wertheim (Sparta Praha)

Hýčkaný sparťanský talent měl mít po odchodu Radima Křenka možná ještě větší roli. Nakonec hrál v základní části v průměru necelých 15 minut a skončil se statistikou -9. V play off jeho hrací čas klesl až pod 13 minut na zápas. Přesto v rámci ročníku 2006 patřil mezi ty nejlepší hráče, což potvrzuje i jeho role v juniorské reprezentaci. 

3. místo

Vojtěch Petráň (FLORBAL CHODOV)

Sezona pro něj začala tragicky, když si zlomil nohu a dlouho absentoval. Po návratu se brzy objevil i v Superlize a nakonec zakončil základní část s průměrem bodu na zápas. I v play off ho trenéři hodně využívali a na hřišti v průměru trávil skoro 17 minut. Přesto aktuálně není součástí juniorské reprezentace.

4. místo

Filip Bergman (Mladá Boleslav)

Odchovanec Mladé Boleslavi dostával postupně minutky v rámci našlapaného boleslavského kádru a dokázal, že má rozhodně velký potenciál. Vytěžil z toho i prvních 7 kanadských bodů v Superlize. Bude zajímavé sledovat, zda v novém ročníku dostane ještě více času nebo naopak jeho místo zaberou posily.

5. místo

Ferdinand Tomášek (Kanonýři Kladno)

Hodně zajímavý obránce roste na Kladně. Po celou sezonu byl součástí základní sestavy Kanonýrů a spolehlivé výkony podpořil i produktivitou. V základní části posbíral 23 bodů a dalších 5 přidal v play off. Nadcházející sezona ukáže, jak velký skok je mezi 1. ligou a Superligou.

6. místo 

Daniel Dolejš (Došwich Milevsko)

Odchovanec Milevska již má za sebou hostování ve Spartě a právě tam by měl strávit i příští sezonu. V rámci Superligy bude potvrzovat svá skvělá čísla z letošního ročníku NFL. V něm odehrál celkem 25 zápasů a zaznamenal 61 bodů a především 46 gólů! Uvidíme, jakou roli pro něj na Spartě chystají.

7. místo 

Jan Vondruška (Florbal Ústí)

Přestože to jméno nenapovídá, jedná se o bratra Martina Pražana. I proto se mluví o tom, že by se mohl stěhovat na Spartu. Každopádně letos patřil ke klíčovým mužům Ústí v 1. lize. V základní části si udržel průměr více než bodu na zápas a bodoval i v play off.

8. místo 

Lev Kliment (Tatran Střešovice)

Tatran chrlí jednoho špičkového brankáře za druhým. Kříž zmizel do Finska, Jurco jistě jednou zamíří na sever a v řadě dál stojí Adam Draslar a právě Lev Kliment. Pravděpodobná jednička juniorské reprezentace by měla do budoucna převzít roli jasné dvojky za Jurcem a připravovat se na převzetí pozice jedničky v budoucích letech.

9. místo 

Martin Vavřina (TJ Znojmo)

Znojemský odchovanec byl nejproduktivnějším hráčem ročníku 2006 v 1. lize. V základní části posbíral 31 bodů, v play off přidal další 4. Vzhledem k postupu Brna do Superligy se už začíná mluvit o jeho přesunu v rámci jižní Moravy. I přes výborné výkony není členem širšího kádru juniorské reprezentace.

10. místo 

Petr Marghold (Storvreta IBK/SWE)

Odchovanec Šternberku má za sebou angažmá ve švédské Storvretě. Nyní se vrací zpět do Česka pro svůj další rozvoj si vybral Vítkovice, kde bude muset nahrazovat některé zkušené harcovníky. V uplynulé sezoně nasbíral ve čtvrté nejvyšší mužské soutěži ve Švédsku 17 bodů ve 13 utkáních.