Nejlepší obránci Livesport Superligy

23.04.2024

Letošní ročník Livesport Superligy uzavřela superfinálová bitva mezi Tatranem a Mladou Boleslaví. Teď je čas se trochu ohlédnout a bilancovat. Vybrali jsme 6 kategorií, ve kterých budete moci hlasovat. Společně jsme už vybrali nejlepšího zahraničního hráčenejlepšího nováčkanejlepšího trenéra a nejlepšího brankáře. Dnes se podíváme na nejlepší obránce Livesport Superligy. 

Radim Křenek (FBC 4CLEAN Česká Lípa)

Nejproduktivnější obránce Superligy? Šestatřicetiletý Radim Křenek. V létě 2023 mohl prohrabovat nabídky a nakonec si vybral tu českolipskou. A obě strany si mohou transfer pochvalovat. Křenek si udržel pozici absolutně klíčového hráče a pomohl České Lípě poprvé v historii do play off. Zatímco Sparta, která o jeho služby již nestála, nepřešla přes čtvrtfinále.

Milan Meliš (ESA logistika Tatran Střešovice)

Jeho jméno jsme dlouho zvažovali a poměřovali s dalším superligovým MM, ale nakonec se ve výběru objevuje. Těží ze skvělého útoku před sebou a přesilových her. Na druhou stranu v play off měl v průměru více než jeden bod na zápas a to jsme nemohli ignorovat. Ostatně už po něm pokukují i reprezentační trenéři.

Martin Pražan (ACEMA Sparta Praha)

Odchovanec Ústí, který si udělal jméno na Chodově, zvolil po návratu ze Švýcarska Spartu, kde okamžitě dostal kapitánskou pásku a stal se členem jedné z nejnebezpečnějších formací základní části. V dlouhodobé části posbíral 30 bodů, ale v play off to z jeho strany bylo slabší a možná i to stálo Spartu postup.

Lukáš Punčochář (Předvýběr.CZ Florbal MB)

Občas nenápadný reprezentační obránce nasbíral v základní části 27 bodů a především nastřílel 18 branek. Dokonale využil ofenzivnější pojetí Mladé Boleslavi a často se objevoval na hrotu útoku. V play off se pak již více soustředil na defenzivu. Je otázkou, zda ho uvidíme v Superlize i v příští sezoně. Mluví se o zájmu ze zahraničí.

Patrik Suchánek (Předvýběr.CZ Florbal MB)

Největší česká stálice mezi obránci. Ani po třicítce jeho výkonnost neklesá. V základní části i v play off si udržel průměr bodu na zápas a skvělá čísla měl i v +/-. Pokud trenér Naava potřeboval některého obránce vytížit více, vždy to byl právě Suchánek.