Superliga florbalu

 Sledujte dění v české nejvyšší mužské soutěži

Velkou novinkou dalšího ročníku Superligy bude používání videa na všech utkáních. Video se v rámci nejvyšší domácí soutěže začalo používat již v play off minulé sezony, ale pouze v UNYP ARENĚ a v Mladé Boleslavi, kde byl nainstalován speciální videosystém. V minulém týdnu dostaly kluby do roky předpis pro použití videa v ročníku 2022/23.

V sobotu startuje další ročník Livesport Superligy, proto jsme se podívali na ambice všech účastníků. Obhájcem titulu je Mladá Boleslav, ale mnoho odborníků se shoduje, že největším favoritem bude střešovický Tatran. Prolomí Bohemka čtvrtfinálové prokletí? Udrží se Karlovy Vary? A jak si povede Jiří Curney v dresu Sparty? Odpovědi se začneme...

Každé období mezi sezónami přináší mnoho zajímavých spekulací kolem přestupů a samozřejmě také mnoho transferů. I s vaší pomocí se pokusíme dávat spekulace a potvrzené změny dohromady. Budeme rádi, když nám pod podmínkou anonymity budete posílat spekulace. Můžete psát e-mailem, na Facebook či na Instagram. Veškeré odkazy naleznete v sekci Kontakty....

Po 5 letech u kormidla florbalové Sparty se po dalším semifinálovém konci musel Ondřej Kašpárek poroučet. V roli hlavního trenéra ho nahradil Marek Vojta, kterého doplní Ladislav Hrma s Milanem Garčarem. Kašpárek nezůstal bez angažmá dlouho, ale teď se zdá být všechno opět jinak.

Nejproduktivnější hráč historie domácí nejvyšší soutěže mění po devíti ročnících působiště. Jiří Curney bude od nové sezony nosit dres pražské Sparty. Podle našich informací potvrzených z obou klubů je vše domluveno a již pouze hodiny zbývají do oficiálního oznámení.

Po několika letech se změní složení nejvyšší mužské soutěže. Novou štikou superligového rybníčku budou Karlovy Vary. A bude opravdu zajímavé sledovat jejich počínání, neboť je to klub, který fanoušky florbalu rozděluje.

Nadpis je trochu bulvární, ale odpověď je nikdo. Hned na začátku je třeba si uvědomit, že Superfinále není exhibiční show, ale soubojem o mistrovský titul. Oba účastníci musí odehrát minimálně 34 zápasů v průběhu necelých 8 měsíců, aby se do Superfinále dostaly, a je jejich povinností udělat naprosté maximum pro zisk trofeje!

Na Superfinále se dá dívat z mnoha úhlů a my jsme se pro dnešek rozhodli podívat na lodivody, kteří vedli své týmy bouřlivými vodami superfinálového zápasu. V letošním souboji nervů bude stát na jedné straně mladoboleslavská legenda Petr Novotný a na druhé straně dvojice bývalých hvězd Tatranu Milan Fridrich a Luděk Beneš.

Nejproduktivnější chodovský hráč uplynulé sezony pro příští ročník opouští modrobílý dres a vyzkouší si nejvyšší finskou soutěž. V rámci F-liigy bude působit v týmu Westend Indians. Na předměstí Espoo již krátce hrál v ročníku 2020/21 během covidové pauzy českých soutěží. Tehdy však nastupoval pouze za tým do 23 let, nyní by měl nastupovat za...

Před startem semifinálových sérií jsme zkusili porovnat sílu soupeřů prostřednictvím hodnocení obsazení jednotlivých postů. Hodnotili jsme na škále 1 - 10 a do konečné známky se promítala jak kvalita, tak i třeba šíře možností, které mají jednotlivé týmy k dispozici.