Reprezentace

Novinky z národních týmu

Čeští florbalisté vstup do světového šampionátu zvládli. S trochou nadsázky by se dalo říct, že našeho prvního soupeře porazila první formace Česka s přispěním Lukáše Bauera, který vyřešil několik ošemetných situací po českých ztrátách. Rozhodně se však nejednalo o suverénní výkon a v zápasech se světovými velmocemi bychom s podobným výkonem měli...

MS ve Švýcarsku začíná již tento víkend. Fanoušci v Česku budou mít možnost sledovat klání na České televizi, jež nabídne hned osmnáct přenosů, a také skrze TV Tipsport a na nové platformě IFF, kde však budou streamy poprvé zpoplatněné.

Nejvyšším evropským soutěžím začíná dlouhá reprezentační přestávka, která vyvrcholí šampionátem vy Švýcarsku. Pauzu samozřejmě využijeme i k pohledu na dosavadní výkony jednotlivých týmů Livesport Superligy, ale dnes se podíváme na dosavadní formu našich reprezentantů.

Reprezentační trenér Švýcarska David Jansson rozhodl, kteří hráči budou reprezentovat na domácím mistrovství světa. V týmu jsou dva nováčci a jeden navrátilec, kterým je útočník Wileru Deny Känzig. Oproti poslednímu šampionátu, ze kterého odešli Švýcaři bez medaile, udělal trenérský štáb 3 změny. Do týmu se nedostali Stefan Hutzli, Pascal Michel a...

Nominaci na šampionát oznámili i obhájci titulu ze Švédska. Trenérská dvojice Brottman - Nordén udělala oproti zlatému mistrovství 4 změny. Tentokrát se mezi vybraná jména nevešli Carl Kostov Bredberg, Omar Aldeeb, Markus Jonsson a Jonathan Edling. Jejich místa zaplnili Linus Holmgren, Malte Lundmark, Linus Malmström a Carl Bending-Sörling.

Trenér Jaroslav Berka oznámil nominaci dvaceti hráčů, kteří budou v listopadu reprezentovat na MS ve Švýcarsku. Ve výběru se nachází 17 hráčů, kteří absolvovali bronzový šampionát v Helsinkách. Do týmu se vrací zkušení matadoři Matěj Jendrišák a Martin Tokoš, úplným nováčkem je Jonáš Kreysa.

Jako první z favoritů představilo svou soupisku pro MS ve Švýcarsku Finsko. Finská sestava vychází z velké části z týmu, který byl k vidění na loňském mistrovství světa v Helsinkách, ale podle zkušeného trenéra Petteriho Nykkyho vybral trenérský tým konečné hráče až včera pozdě večer.

Reprezentaci mužů čeká již koncem května odložený boj o světový šampionát, jejž bude hostit Švýcarsko. Trenér Jaroslav Berka oznámil, kteří hráči se v italském Celanu představí. Kromě několika nováčků nastoupí také zkušení reprezentanti Matěj Jendrišák a Jakub Hubálek.

Nejbližší reprezentační akce se bude konat až v květnu, přesto je zajímavé situaci kolem národního týmu sledovat. V uplynulých dnech byl na webu ceskyflorbal.cz aktualizován širší kádr reprezentace. To by mohl být zdánlivě nezajímavý úkon, ale není tomu tak.