Reprezentace

Novinky z národních týmu

Utkání s Německem bylo pro český tým lehčím tréninkem před zítřejší bitvou s mistry světa. Je však otázkou, zda vůbec budeme chtít vyhrát, neboť druhou skupinu pravděpodobně vyhraje Švýcarsko, což by nám v semifinále mohlo vyhovovat. Navíc naše dosavadní výkony nejsou rozhodně ideální, což dnešní zápas pouze potvrdil. I přes konečný výsledek, který...

Děkujeme všem čtenářům, kteří se zúčastnili hodnocení dnešních výkonů českých reprezentantů při výhře nad Lotyšskem. Nejlepším hráčem jste zvolili Matěje Havlase, který je následován Lukášem Bauerem. Na druhé straně spektra nalezneme dva nejzkušenější hráče týmu Matěje Jendrišáka a Toma Ondruška.

Čeští florbalisté vstup do světového šampionátu zvládli. S trochou nadsázky by se dalo říct, že našeho prvního soupeře porazila první formace Česka s přispěním Lukáše Bauera, který vyřešil několik ošemetných situací po českých ztrátách. Rozhodně se však nejednalo o suverénní výkon a v zápasech se světovými velmocemi bychom s podobným výkonem měli...

MS ve Švýcarsku začíná již tento víkend. Fanoušci v Česku budou mít možnost sledovat klání na České televizi, jež nabídne hned osmnáct přenosů, a také skrze TV Tipsport a na nové platformě IFF, kde však budou streamy poprvé zpoplatněné.

Nejvyšším evropským soutěžím začíná dlouhá reprezentační přestávka, která vyvrcholí šampionátem vy Švýcarsku. Pauzu samozřejmě využijeme i k pohledu na dosavadní výkony jednotlivých týmů Livesport Superligy, ale dnes se podíváme na dosavadní formu našich reprezentantů.

Reprezentační trenér Švýcarska David Jansson rozhodl, kteří hráči budou reprezentovat na domácím mistrovství světa. V týmu jsou dva nováčci a jeden navrátilec, kterým je útočník Wileru Deny Känzig. Oproti poslednímu šampionátu, ze kterého odešli Švýcaři bez medaile, udělal trenérský štáb 3 změny. Do týmu se nedostali Stefan Hutzli, Pascal Michel a...

Nominaci na šampionát oznámili i obhájci titulu ze Švédska. Trenérská dvojice Brottman - Nordén udělala oproti zlatému mistrovství 4 změny. Tentokrát se mezi vybraná jména nevešli Carl Kostov Bredberg, Omar Aldeeb, Markus Jonsson a Jonathan Edling. Jejich místa zaplnili Linus Holmgren, Malte Lundmark, Linus Malmström a Carl Bending-Sörling.

Trenér Jaroslav Berka oznámil nominaci dvaceti hráčů, kteří budou v listopadu reprezentovat na MS ve Švýcarsku. Ve výběru se nachází 17 hráčů, kteří absolvovali bronzový šampionát v Helsinkách. Do týmu se vrací zkušení matadoři Matěj Jendrišák a Martin Tokoš, úplným nováčkem je Jonáš Kreysa.

Jako první z favoritů představilo svou soupisku pro MS ve Švýcarsku Finsko. Finská sestava vychází z velké části z týmu, který byl k vidění na loňském mistrovství světa v Helsinkách, ale podle zkušeného trenéra Petteriho Nykkyho vybral trenérský tým konečné hráče až včera pozdě večer.

Reprezentaci mužů čeká již koncem května odložený boj o světový šampionát, jejž bude hostit Švýcarsko. Trenér Jaroslav Berka oznámil, kteří hráči se v italském Celanu představí. Kromě několika nováčků nastoupí také zkušení reprezentanti Matěj Jendrišák a Jakub Hubálek.