Nejlepší brankáři Livesport Superligy

23.04.2024

Letošní ročník Livesport Superligy uzavřela superfinálová bitva mezi Tatranem a Mladou Boleslaví. Teď je čas se trochu ohlédnout a bilancovat. Vybrali jsme 6 kategorií, ve kterých budete moci hlasovat. Společně jsme už vybrali nejlepšího zahraničního hráčenejlepšího nováčka a nejlepšího trenéra. Dnes se podíváme na nejlepší trenéry Livesport Superligy. 

Lukáš Bauer (Předvýběr.CZ Florbal MB)

Reprezentační jednička nemá za sebou ideální sezonu. Možná i vinou ofenzivnějšího pojetí Boleslavi letos nepůsobil tak jistě jako v minulých letech. Nakonec i v Superfinále nemůže mít úplně čisté svědomí. Přesto se stále řadí mezi českou brankářskou elitu a. v příští sezoně před ním bude velká výzva v podobě udržení pozice reprezentační jedničky.

Jan Binder (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava)

S týmem Ostravy se asi žádných velkých úspěchů nedočká. Ale nebýt jeho, tak by to s Ostravou bylo možná ještě horší. Čtyřiatřicetiletý brankář chytal v základní části 21 zápasů a to s úspěšností přes 76%. I v předkole to byl právě zkušený brankář, který držel naděje FBC do posledního momentu.

Karel Hodík (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

Nástupce legendárního Jana Baráka sezonu od sezony roste. Letos byl vůbec nejvytíženějším brankářem a včetně play off odchytal 1792 minut. V základní části s úspěšností přes 78%, v play off se ještě posunul na 81%. Zajímavostí je, že byl také nejproduktivnějším brankářem, když zaznamenal 4 asistence.

Tomáš Jurco (ESA logistika Tatran Střešovice)

Vychytal všechny tři triumfy Tatranu a disponoval nejlepšími čísly v základní části i v play off. Málokdy chyboval a navíc dokázal vytáhnout skvělé zákroky v klíčových momentech. Bude zajímavé sledovat, zda vedení reprezentace najde odvahu změnit pozici jedničky, byť do MS již nezbývá mnoho času.

Daniel Mück (FbŠ Bohemians)

Před sezonou se z Liberce vrátil do Bohemky., kde se dělil o čas v brance s Tomášem Hyršlem. Postupem času si však uzmul pozici jedničky. V sezoně vykazoval skvělá čísla. V základní části měl úspěšnost přes 80% a v play off se pak vyšplhala těsně pod 84%. Bohemka v něm zřejmě získala jistotu na několik dalších let.