TOP5 superligových zklamání

10.11.2023

Využili jsme reprezentační pauzu k malému bilancování. Podívali jsme se na příjemná i nepříjemná překvapení dosavadního průběhu superligového ročníku z hlediska individuálních výkonů. Příjemná překvapení jsme již popsali a můžete se k nim vrátit ZDE. Dnes jsme pro vás vybrali 5 zklamání.

fofo: Black Angels
fofo: Black Angels

Matěj Boček (BLACK ANGELS)

Odchod dvojčete do Tatranu ho zřejmě výrazně poznamenal. 10 zápasů, 2 kanadské body (1+1) a -11 v kolonce +/- jsou na oporu týmu strašlivá čísla. Přestože ho trenéři začali využívat v obraně, měl by se na ofenzivní produkci týmu podílet výrazněji. Rozhodně je jedním ze symbolu prozatímního propadu Black Angels.

foto: Sparta Praha
foto: Sparta Praha

Jan Peška (Sparta Praha)

Minulou sezonu zazářil v dresu České Lípy, když nasázel v základní části 31 branek a posbíral 47 bodů. I přes nevoli Lípy zvolil přestup do Sparty, kde zatím paběrkuje. Na kontě má 6 bodů (5+1), ale také zápornou bilanci -6, což je nejhorší číslo v týmu a s průměrným hracím časem pod 12 minut je mezi Sparťany až na 15. místě.

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

Martin Kisugite (FbŠ Bohemians / Tatran Střešovice)

V dalším vydání podobného žebříčku už třeba bude úplně jinde. Jenže zatím se jeho sezona musí hodnotit negativně. Neodehrál ani minutu v Superlize, přišel o zápasy Champions Cupu v dresu "své" Bohemky, přišel o místo v reprezentaci a nakonec se ještě rozhádal z vedením klubu, kde vyrůstal. Bude zajímavé tenhle příběh sledovat dál.

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

Matyáš Krebner (FbŠ Bohemians)

Po návratu ze zahraničí zvolil Mladou Boleslav, kde mu však pšenka nekvetla. A tak zvolil návrat do Bohemians, kde měl minimálně částečně nahradit Filipa Formana. Start jeho sezony ovlivnily zdravotní problémy, ale když hraje, má hrací čas těsně pod 25 minut na zápas. I proto jsou dosavadní 4 kanadské body (2+2) zoufale málo a i on je výrazně podepsán pod neuspokojivými výsledky klokanů.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Daniel Šebek (Florbal MB)

Tahle si asi blížící se konec kariéry nepředstavoval. Nenápadná legenda českého florbalu se propadá sestavou Mladé Boleslavi. Trenér Naava se snaží Šebka využívat i v obraně, ale to rozhodně není post pro zkušeného střelce. Průměrný hrací čas má odchovanec Future pod 15 minut, zapsal zatím 3 body (2+1) a pevné místo mezi 9 útočníky bude hledat jen velmi složitě.