TOP5 superligových překvapení

09.11.2023

Využili jsme reprezentační pauzu k malému bilancování. Podívali jsme se na příjemná i nepříjemná překvapení dosavadního průběhu superligového ročníku z hlediska individuálních výkonů. Dnes jsme pro vás vybrali 5 pozitivních individuálních příběhů.

foto: FBC Liberec
foto: FBC Liberec

Petr Chlad (FBC Liberec)

Po oznámení odchodu Daniela Mücka se mohlo zdát, že v brankovišti by mohl mít Liberec problém. Po 10 odehraných zápasech se zdá, že je dvaadvacetiletý Petr Chlad minimálně rovnocennou náhradou. Přes léto se rozchytal v severoamerické NAFL a do sezóny vstoupil skvěle. Naskočil do 9 zápasů a 7 jich vyhrál, takže má lví podíl na vynikajícím startu Liberce.

foto: Butchis
foto: Butchis

Matyáš Kalina (BUTCHIS)

Devětadvacetiletý obránce začínal v Karlových Varech, ale jeho kariéra s tímto klubem příliš spjatá není. Postupě si vyzkoušel angažmá v 6 klubech a zakotvil v Butchisu. V minulé sezoně se výrazně podílel na suverénní jízdě 1. ligou a ve stejném tempu naskočil i do Superligy. Aktuálně si drží průměr víc než bod na zápas. Má jich již 13 a je neproduktivnějším obráncem soutěže. Zmínit musíme, že skvěle řídí přesilové hry, které má Butchis nejlepší v lize.

foto: Sokoli Pardubice
foto: Sokoli Pardubice

Ralfs Polis (SOKOLI Pardubice)

Do Superligy většinou chodí cizinci, o které v TOP ligách nestojí. Proto výrazných zahraničních jmen v historii domácí soutěži moc není. Zdá se, že Ralfs Polis by mohl být výjimkou. Pardubice od začátku sezony trápí a Polis je jedním z mála světlých bodů. V 10 zápasech zaznamenal již 17 bodů (8+9) a rozhodně může být ve hře přesun i přesun na zajímavější adresu.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Jakub Vařecha (Florbal MB)

Šestnáctiletý útočník, který v létě vyměnil Hattrick Brno za Mladou Boleslav, nemůže v našem výčtu chybět. Výrazně na sebe upozornil hned v 1. kole, když nasázel 4 branky do sítě České Lípy. Aktuálně má na kontě 14 bodů (9+5), ale je třeba říci, že těží ze spolupráce s Delongem a Tomašíkem a boduje prakticky jen proti soupeřům ze spodní poloviny tabulky. To však vůbec neshazuje jeho skvělý vstup do Superligy a v budoucnu se určitě máme na co těšit.

foto: FBC Liberec
foto: FBC Liberec

Jakub Faksa (FBC Liberec)

Sedmnáctiletý odchovanec Liberce byl odmala velkým příslibem. Má za sebou sezonu ve švédské Storvretě a už loni se od něj čekaly velké věci. Bohužel jeho kariéru brzdí zranění, která poznamenala i jeho první sezonu mezi muži. Letos je zdráv a je dalším důležitým faktorem úspěšného startu Liberce. V 9 zápasech zaznamenal 15 bodů (11+4) a v průměru tráví na hřišti víc než 22 minut na zápas.