Nejlepší trenéři Livesport Superligy

22.04.2024

Letošní ročník Livesport Superligy uzavřela superfinálová bitva mezi Tatranem a Mladou Boleslaví. Teď je čas se trochu ohlédnout a bilancovat. Vybrali jsme 6 kategorií, ve kterých budete moci hlasovat. Společně jsme už vybrali nejlepšího zahraničního hráče a nejlepšího nováčka, dnes se podíváme na nejlepší trenéry Livesport Superligy. 

Daniel Fotla (1. SC TEMPISH Vítkovice

U Vítkovic je aktuálně složité vybrat hlavního trenéra, ale vybrali jsme Daniela Foltu. Ten už v průběhu loňské sezony doplnil Tomáše Martiníka a společně opět vytvořili dobře namazaný stroj. I přes ztráty Adama Delonga a Jiřího Besty Vítkovice nijak nepovadly. Meziročně sice získaly o 3 body méně, ale i tak si v klidu zajistily 3. místo po základní části a do poslední chvíle bojovaly o účast v Superfinále.

Milan Fridrich (ESA logistika Tatran Střešovice)

I přes některá zakolísání Tatran vyhrál základní část Livesport Superligy, ovládl domácí pohár a nakonec i Superfinále. K tomu samozřejmě musíme připočítat i triumf v Champions Cupu. Milan Fridrich a jeho tým pracují se špičkovou kvalitou a dokážou svůj tým vždy připravit na klíčové momenty sezony. I proto Tatran oslavil ojedinělý treble.

Petr Kološ (FBC Liberec)

Ve dvojici s Matějem Kluchem se mu povedlo Liberec nebývale posunout. I přes ztrátu Šimona Stránského získal tým zpod Ještědu o 14 bodů víc než v předchozí sezoně a jeho florbal navíc bavil. Trenérské duo těží z kvalitní mládeže a posouvá do Superligy zajímavé hráče, o které je zájem i v zahraničí.

Joonas Naava (Předvýběr.CZ Florbal MB)

Finský stratég sice nesplnil žádný z předsezonních cílů, ale hru Boleslavi výrazně zatraktivnil. Přes 300 nastřílených branek je úctyhodné číslo a mluví za vše. Na druhou stranu středočeský gigant selhal v mnoha klíčových bitvách v Superlize i v poháru, byť nakonec sahal po vítězství v Superfinále až do posledního možného momentu.

David Podhráský (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

Chodov byl příjemným překvapením sezony. Po odmlce se opět podíval do semifinále a k tomu přidal i finále pohárové soutěže. David Podhráský vytáhl některé zajímavé mladíky a především se mu podařilo oživit dlouholeté opory týmu. Mezioročně získal Chodov o 8 bodů více a do poslední chvíle bojoval o umístění v eltní trojce.