Mezi brankáři kraloval Lukáš Bauer, procenta patří Michalu Rebrovi

11.03.2021

Po konci základní části jsme se podívali na statistiky, které Livesport Superliga sbírá. Již jste si mohli přečíst článek o hráčských statistikách, který najdete ZDE, a dnes se podíváme do brankoviště. Dvě ze tří nejsledovanejších statistik ovládl Lukáš Bauer, tu třetí pak Michal Rebro. Tragicky zesnulý brankář drží první místo v úspěšnosti zákroků a při otevření brankářských statistik na webu ceskyflorbal.cz je veden jako lídr.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Vítězství

Lukáš Bauer - 22 vítězných zápasů

I kvůli zranění svého kolegy odchytal letos Lukáš Bauer hned 23 zápasů a pouze jednou odešel poražen. V této ceněné statistice nemá v Superlize konkurenci. Na druhém místě se umístil Lukáš Souček se 17 vítězstvími, na třetím místě Martin Beneš s 16. vítěztsvími.

Průměr obdržených branek

Lukáš Bauer - 3,12 branky na zápas

V Mladé Boleslavi Lukáš Bauer chytá za skvělou obranou, které je schopen pomoci nadstandardními zákroky. Letos v průměru inkasoval jen něco málo přes 3  branky. Na druhém místě se umístil Martin Frühbauer s průměrem 3,93 a na třetí pozici Lukáš Souček s průměrem 4,12. Do tohoto pořadí jsme počítali pouze s brankáři, kteří chytali alespoň 5 zápasů.

foto: Florbal Chodov
foto: Florbal Chodov

Úspěšnost zákroků

Michal Rebro - 82,31%

Než v prosinci tragicky zemřel, držel Michal Rebro v 6 zápasech úspěšnost zákrok 82,31%. Toto číslo v průběhu sezóny už nikdo nepřekonal. Na druhém místě skončil Lukáš Bauer s úspěšností 82,14% a na třetím Lukáš Souček s úspěšností 81,56%. Opět jsme do pořadí počítali pouze s brankáři, kteří chytali alespoň 5 zápasů.

Asistence

Martin Haleš, Ondřej Matiášek, Lukáš Souček - 2 asistence

Celkem v letošním ročníku Superligy bodovalo 15 brankářů. Po dvou asistencích posbírali tři maskovaní muži. Zatímco Haleš s Matiáškem asistovali výhozem, Lukáš Souček dvakrát spolupracoval s Janem Šebestou, ke kterému vyrazil míček při power play soupeře.

Odchytané minuty

Martin Beneš - 1479 minut

Vládce této kategorie se v posledních letech nemění. Martin Beneš své kolegy do branky moc nepouští a také letos absentoval pouze jednou. Na druhém místě se umístil Jan Binder, třetí skončil Radovan Michajlovič. Nad 1000 minut se dostali ještě Bauer, Majrych, Haleš, Mück, Souček, Šantora a Dvořák.