Hráčským statistikám vládl Adam Delong!

10.03.2021

S koncem základní části je ideální chvíle podívat se na všechny možné individuální statistiky, které Livesport Superliga nabízí! Nejčastěji budeme psát jméno Adam Delong, který ovládl tu neprestižnější individuální statistku. Kromě kanadského bodování ovládl i gólovou statistiku a také vyslal na brankáře soupeřů nejvíc střeleckých pokusů. 

foto: Florbal Vítkovice
foto: Florbal Vítkovice

Kanadské bodování

Adam Delong - 63 bodů

S náskokem jediného bodu před Filipem Langerem ovládl vítkovický útočník premiérově kanadské bodování nejvyšší soutěže. Reprezentační útočník těžil hlavně ze spolupráce s Matyášem Šindlerem, který ho poctivě zásoboval asistencemi. Na třetím místě se umístil Radek Krajcigr a elitní pětici doplnili Marek Vávra a Filip Forman.

Branky

Adam Delong - 41 branek

I druhou nejprestižnější statistiku opanoval Adam Delong. Nastřílel 41 branek a nechal za sebou Radka Krajcigra a Jakuba Bínu, kteří nastříleli 37 gólů. V elitní pětce najdeme ještě jeho spoluhráče z formace Rostislava Gattnara a chodovského mladíka Petra Majera.

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

Asistence

Filip Forman - 37 asistencí

Je třeba říct, že na stejnou metu dosáhl i vítkovický Matyáš Šindler, jenže odehrál o jeden zápas víc než hvězda Bohemky. Třetí místo obsadil Filip Langer a elitní pětici doplnili ještě Jiří Curney a Marek Vávra. 

Branky v přesilovce

Jakub Šárka - 10 branky

Bohemka hrála nejvíc přesilovek a také jich nejvíc proměnila. V elitní petici tak najdeme hned 3 její zástupce. Vítězného Jakuba Šárku doplňují Matěj Pěnička s 9 brankami a Jan Malič se 6. Mezi ně se ještě vklínil Milan Meliš, který zaznamenal 9 přesilovkových tref.

Branky v oslabení

Jiří Curney a Jakub Buršík - 3 branky

Superligový rekordman i juniorský mistr světa nasázeli v oslabení 3 branky a potřebovali k tomu 25 zápasů. O jednu branku méně zaznamenali v oslabeních Tomašík, Pakosta, Langer, Ujhelyi a Brom.

Trestné minuty

Filip Forman - 41 trestných minut

Jedinou negativní statistiku ovládl jeden z největších talentů českého florbalu. Filipa Formana samozřejmě poslala do čela červená karta z posledního kola, kterou přidal 8 dvouminutovým trestům. Na čele ho doplňují "známé firmy" Jirsa, Bauer či Pruner. Všichni tito hráči mají ve svém rejstříku osobní trest. Nejvíc dvouminutových vyloučení posbíral Martin Tokoš a to rovných 11.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Plus/mínus

Filip Langer - plus 67

Velmi sledovanou statistiku účasti na hřišti při vstřelených a inkasovaných brankách opanovala první formace Tatranu. Ty najdeme na prvních třech místech v pořadí Filip Langer, Ondřej Němeček a Petr Brautferger. Filip Langer byl také u nejvyššího počtu vstřelených branek. Sezónu zakončil na čísle 91! Nejhorším hráčem soutěže v +/- je Lukáš Petřík z Otrokovic s hodnotou -41. U nejvyššího počtu inkasovaných gólů byl Jaromír Ekl, který odcházel se sklopenou hlavou v 84 případech.

Průměrný čas ve hře

Ondřej Němeček - 26 minut a 37 vteřin

Navrátilec se Švédska byl nejvytěžovanějším hráčem soutěže. Jen o pár sekund zaostal Filip Langer a na třetím místě se umístil Michal Nagy, což je vzhledem k jeho věku obdivuhodné. V celkovém čase strávil na hřišti největší objem Michal Sládek. Dělalo to 11 hodin, 8 minut a 1 vteřinu.

Počet střel na branku

Adam Delong - 125 střel

Kdo nestřílí, nemůže dávat góly. Adam Delong vyslal nejvíc střel a také dal nejvíc gólů. Hned za ním se umístil Matěj Pěnička a elitní pětku doplnili Wojciech Malajka, Rostislav Gattnar a Jakub Kolstrunk.

Úspěšnost střelby

Jakub Bína - 46,48% úspěšnosti

Do výběru jsme zahrnuli pouze hráče, kteří zaznamenali alespoň 30 střel. Mezi nimi vládl Jakub Bína. Na svých 37 branek dosáhl skoro z 50% úspěšností střelby. Za ním se umístil Jan Šebesta, kterého následovali Prokop Ferdan, Milan Meliš a Jan Kopecký.

Úspěšnost vhazování

Ondřej Mikeš - 73,42% úspěšnosti

Opět jsme vzali v úvahu hráče, kteří v sezóně absolvovali alespoň 30 vhazování. Nejúspěšnější byl Ondřej Mikeš, který jich v základní čísti vyhrál 116. Na druhém místě se umístil David Sládeček, třetí skončil Marek Matejčík.