48. týden: Supervíkend v nejvyšší domácí soutěži!

29.11.2020

Superliga se rozjela v pořádném tempu. Víkend nabídl hned 11 zápasů a některé přinesly pěkná překvapení. Hrálo se i ve Švédsku, kde stále vládne Kalmarsund a ve Finsku, kde Classic nenechává nikoho na pochybách, že si jde pro další titul do sbírky.

foto: Black Angels
foto: Black Angels

Livesport Superliga: Vítkovice pokračují na vlně

Superliga měla našlapaný víkend, ale jeden zápas se hrál hned na začátku týdne. V televizním utkání Boleslav rozstřílela Českou Lípu 10:2 a Jiří Curney překonal další rekord tentokrát v počtu asistencí. Více se o jeho rekordech dočtete ZDE.

Týmem víkendu se dají nazvat Otrokovice. Žádný z týmů během víkendu nepobral všechny body a Otrokovice braly hned čtyři za výhru nad Ostravou a prohru v prodloužení s Libercem. Vzhledem k tomu, že měly před víkendem nulu, je to skvělý počin. Dokonce v tabulce pod sebe srazily Vinohrady. Ty jsou naopak poraženým víkendu. V sobotu vedly nad Black Angels 5:1 a stejně prohrály a v neděli podlehly jasně v České Lípě. Na výsledku 11:5 se hned sedmi body (4+3) podílel Radek Krajcigr.

Zatímco v neděli Lípa rozdávala, v sobotu přijímala. Od Bohemky dostala hned 15 gólů. Jedním ze šlágrů víkendu byl souboj právě Bohemky s Vítkovicemi. Svěřenci Pavla Bruse vedli už 7:2, ale nakonec se strachovali o vítězství 8:7. Druhým šlágrem bylo derby mezi Chodovem a Spartou. Do třetí se šlo za stavu 3:3 a vítězství nakonec urval Chodov.

Boleslav měla v sobotu volno a v neděli se trápila s Black Angels. Konečný výsledek 9:8 pro superfavorita mluví za vše. Jiří Curney zaznamenal v zápase tři asistence a už má na kontě 700 bodů! Hattrick v sobotu málem sahal po bodech na Spartě a v neděli už doma urval bod proti rozjetému Tatranu, který o den dříve nasázel Ostravě 11 gólů. Ostrava tak končí víkend bez bodu a její zapomenutý skvělý rozjezd je zapomenut.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Švédsko: Skvělý týden pro Müllsjo, Kalmarsund dál válí

Falun se trápí! Ve středu prohrál v Müllsjo a v tu chvíli měl z posledních pěti zápasů pouze 3 body. V sobotu si pak alespoň trochu spravil chuť, když zvítězil 10:4 na hřišti posledního Thorenguppenu. Po karanténě se do kolotoče jménem SSL vrátilo Vaxjo a uspělo, když porazilo Höllvikens 8:7. Linköping šel do pátečního zápasu s Jönkopingem jako jasný favorit, ale zklamal. Na hřišti soupeře prohrál 7:3 a čeští hráči nebodovali.

Sobotní program nabídl kromě zápasu Thorenu proti Falunu ještě další tři utkání. Müllsjo potvrdilo stoupající formu a okradlo o body i Storvretu. Doma zvítězilo v prodloužení brankou Kima Ganevika. Kalmarsund si tak po výhře 14:6 upevnil první místo. Podobě si zastřílelo Pixbo, které rozstřílelo Höllvikens 13:5. Marek Beneš tentokrát do utkání nenastoupil.

Pátek nabídl z českého pohledu velmi zajímavý zápas v ženské SSL. Utkali se totiž Lund a Pixbo. Na hřišti se tak prohánělo hned pět českých hráček. A byly hodně vidět. Pixbo zvítězilo 7:5 a na jeho straně bodovaly Eliška Krupnová (1+0) i Denisa Ratajová (0+1), nebodovala tak pouze Michaela Kubečková. Na straně poražených byly hodně vidět obě ostravské hráčky. Michaela Mlejnková i Denisa Kotzurová si připsaly po dvou bodech (1+1).

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Finsko: Astala utočí na čelo kanadského bodování!

Ve Finsku otevřel týden středeční zápas TPS proti Indians. Domácí vyhráli 6:5 po nájezdech, ale hlavní hvězdou byl Aaro Astala z Indians, který zaznamenal 1+3 a už se posouvá k čelu kanadského bodování. V pátek se utkali hráči Classicu a Oliers. Jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, který favorit urval až v poslední části hry. Elitní sniper Sami Johansson si připsal 2+2. Na Classic aktuálně nejvíce dotírá TPS, které zdolalo Jymy, a také LaSB. Ti se nedělní výhrou posunuli na druhé místo, ale mají hned o tři zápasy více než duo Classic - TPS.