40. týden: Švédská SSL zkompletovala florbalový rozjezd

04.10.2020

K již rozjetým soutěžím se konečně přidala švédská Superliga a hned první víkend přinesl mnoho zajímavých zápasů a výsledků. Je tu zatím nejobsáhlejší ohlédnutí za uplynulým týdnem.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Livesport Superliga: Vítkovice zatím suverénní

Sobota přinesla souboj dvou bezbodových týmů Otrokovic a České Lípy. Nepříjemnou nulu ze svého konta smazali hráči Lípy. V neděli pak vítězili favorité. Bohemka přestřílela Pardubice, Boleslav nedala šanci Ostravě a v důležitém souboji zvítězili Black Angels nad Hattrickem. Dva zápasy jsou odloženy a ten poslední se hraje v pondělí před kamerami ČT a utká se v něm Tatran s Vítkovicemi.

foto: Florbal Vítkovice
foto: Florbal Vítkovice

Extraliga žen: Vítkovické ženy ukázaly sílu

4. kolo Extraligy žen přineslo souboj dvou týmů, které mají ty úplně nejvyšší ambice. Vítkovice v tomto testu předvedly, že jsou největším favoritem soutěže a výrazně posílený Tatran zdolaly 7:5. Nicméně střešovická děvčata především v koncovce ukázala, že nejsou úplně daleko. Zajímavý souboj se hrál také na Jižním Městě, kde se utkal Chodov s kunratickým Startem a byla z toho jednoznačná výhra favorita. Za zmínku stojí také souboj Bulldogs s Bohemkou. Oba týmy byl před zápasem bez bodů a ty první zapsala Bohemka po výhře 9:2. Nedělní program přinesl překvapení v podobě výhry Olomouce na hřišti ambiciózních Židenic.

1. liga mužů: Kladno konečně naskočilo do 1. ligy

Víkend přinesl 5 zápasů 6. kola a v nich se radovali papíroví favorité. Letka doma zdolala Start, Slovan Havířov doma nestačil na České Budějovice, Bulldogs Brno vyhrálo jihomoravské derby nad Znojmem, naopak Gullivers doma nestačili na Ústí a v posledním zápase odvezli hráči Karových Varů všechny body z Jaroměře. Tabulku tak stále vede duo Ústí - Karlovy Vary, následované brněnskými Bulldogs.

foto: IBF Falun
foto: IBF Falun

Švédsko: Odstartovala SSL a favorité nadělovali

Pokud jste nečetli naše preview ke startu SSL, určitě tuto chybu napravte. Hned první víkend přinesl zajímavé výsledky. Dva největší favorité ukázali sílu. Storvreta porazila Thorengruppen 10:2 a hned 4 góly vstřelil obránce Tobias Gustafsson. Falun reagoval výhrou 14:5 nad Siruisem, když se trefilo hned 11 hráčů! Naopak zle dopadla premiéra Josefa Rýpara v dresu Linköpingu. Ten podlehl Mullsjö 9:4, když hned v první třetině dostal 6 gólů. Matěj Jendrišák zapsal 1+1 a Josef Rýpar 1 asistenci. Bláznivý zápas sehrál Dalen s Helsingborgem. Druhý jmenovaný zvítězil na severu Švédska 12:10 a podobně šílené utkání sehrál Höllvikens doma s Kalmarsundem. Tým Kima Nilssona (2+2) zvítězil 9:8. Na straně poražených si premiérovou asistenci v SSL připsal Jonáš Kreysa. Vítězstvím v prodloužení zahájilo sezónu Pixbo a na výhře 3:2 se výrazně podílel Marek Beneš, který vstřelil vyrovnávací branku a poté připravil tu vítěznou.

Zajímavý zápas přinesla i ženská Superliga. Thorenguppen, což je bývalé IKSU, zdolal Pixbo, kterému nepomohly ani příspěvky Elišky Krupnové (2+0) a Denisy Ratajové (1+1).

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Švýcarsko: Češky řádily!

Mužská NLA nenabídla nijak zajímavé kolo, ze kterého vystupuje pouze souboj českých reprezentantů Dóža vs. Pražan, ze kterého vyšel vítězně kapitán reprezentace, který také zaznamenal 1+1.

To ženská NLA nabídla víkendové dvoukolo. V sobotu se utkal Chur s Rychenbergem a nejlepšími hráčkami byly vyhlášeny Nela Jiráková a Magdalena Plášková, bodovala i Martina Řepková. Ocenění pro nejlepší hráčku si odnesla i Ivana Šupáková z Zugu v souboji proti Emmentalu. Vtomto zápase bodovaly všechny Češky. Kromě Šupákové tedy i Kamila Paloncyová, Lucie Řezáčová, Eliška Trojánková a Nikol Pekárková. Další výhru zaznamenal i Kloten a v jeho dresu zaznamenala dva góly Natálie Martináková. Stejný počin se povedl i Hance Lackové v dresu Laupenu.

Neděle přinesla překvapení v podobě výhry Emmentalu nad Klotenem. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Lucie Řezáčová, která dala dvě branky. Chur zdolal Laupen 8:2. Na straně poražených jednou asistovala Hanka Lacková, ale co je to proti čtyřem asistencím Martiny Řepkové a dvěma Nely Jirákové. Další výhru zapsal i Zug a v jeho dresu bodovaly opět všechny tři Češky. Mimochodem v TOP15 kanadského bodování najdeme hned 6 českých hráček!

Finsko: Bez ztráty zatím tři kluby

Teprve druhou výhru v sezóně si připsali hráči SPV. Ale stála rozhodně za to, vždyť zvítězili na hřišti Welhotu 11:0! První prohru zaznamenali hráči Nokianu, neporažení jsou tak již jen Classic a Oilers.