Martin Zozulák ukončil kariéru!

05.04.2020

Martin Zozulák se rozhodl definitivně ukončit hráčskou kariéru. Bývalý reprezentant a tahoun Pardubic či Chodova se bude věnovat nadále věnovat v pardubicích roli generálního manažera klubu. 

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Martin Zozulák odehrál v nejvyšší české florbalové soutěži 14 sezón, během kterých nastřádal  celkem 453 kanadských bodů v základní části, což ho řadí na 6. místo historických tabulek kanadského bodování. Dohromady nastřílel pravoruký sniper 274 branek a je tak druhým nejlepším střelcem historie. Kromě Pardubic nosil také dres Chodova, kde strávil celkem tři sezóny. S klubem z Jižního Města si zahrál i Superfinále florbalu v roce 2013.

Během působení v Pardubicích byl jednou vyhlášen nejužitečnějším hráčem sezóny a obsadil také druhé místo v anketě Florbalista sezóny. V roce 2018 jako kapitán dovedl Pardubice k vítězství v Poháru Českého florbalu.

Martin Zozulák rovněž patřil k oporám reprezentace a z mistrovství světa 2014 má bronzovou medaili. Kompletní sbírku cenných kovů vlastní i z akademických šampionátů. 

"Rozhodování to pro mě bylo samozřejmě strašně těžké, protože florbal je obrovský kus mého života. Ale po letošní sezoně jsem došel k závěru, že to vše bylo sice krásné, ale bylo toho dost a nastal ten pravý čas, kdy bych měl svoji kariéru ukončit," uvedl Martin Zozulák pro klubový web Pardubic.