Zkušenost vs. mládí? 4:0!

08.04.2021

Když si fanoušek trochu poodstoupil, zjistil, že všechny čtvrtfinálové série měly podobný podtext. Tedy týmů, které mají ve svém kádru výrazné procento zkušených borců, a týmů, které mají kádr prošpikovaný mladými, ambiciózními borci ve skrze na startu kariéry. A minimálně letošní čtvrtfinále ukázalo, že zkušenosti stále vládnou. Ostatně podobný trend platí i v ostatních elitních florbalových soutěžích a vlastně napříč celým sportovním světem.

foto: Sparta Praha
foto: Sparta Praha

Boleslav : Black Angels 4:0

Vítěz základní části nedal nováčkovi play off žádnou šanci. Black Angels se sice snažili o ofenzivní pojetí, ale zároveň inkasovali 44 branek. Na straně Boleslavi ukázali svou extratřídu zkušení borci v čele s kvartetem Curney, Natov, Šebek a Tomašík. Tahle čtveřice dohromady posbírala 48 bodů. Na straně Black Angels zaznamenal 8 bodů Jakub Renčín a nikdo další se nedostal přes 6 bodů.

Vítkovice : Ostrava 4:0

Už nikdy se nedozvíme, jak moc Ostravě chyběl Lukáš Pešat. Každopádně bez něj neměla Ostrava šanci a Vítkovice si neustále udržovaly odstup. Celkové skóre série nakonec bylo 33:11 a to je rozdíl třídy. Vítkovice se mohly spolehnout na pevnou obranu a o ofenzivu se opět starali veskrze zkušení borci v čele s Lukášem Hájkem, který zaznamenal 11 bodů.

Bohemians : Chodov 2:4

Klokani vstupovali do série v roli papírového favorita, ale čtvrtfinále ukázalo, že jim ještě něco chybí. Celkové skóre série se zastavilo na 37:43 ve prospěch Chodova a ukazuje to, jak byla série vyrovnaná. A právě zkušenosti mohly hrát roli. Na straně Bohemians zářil Jakub Šárka, který rozhodně patří k nejzkušenějším borcům v týmu. Chodov naopak bodově táhli mladíci Majer s Eremiášem a přičíst se dá i brankář Šimůnek. Jenže v kádru týmu z Jižního Města najdeme i Bauera či Sýkoru, kteří odehráli velmi dobrou sérii a v klíčových momentech byli hodně cítit. 

Tatran : Sparta 2:4

Pokud Ostravě chyběl Pešat, Tatran se musel obejít bez Němečka. Zřejmě nejlepší obránce Superligy chyběl citelně a Sparta toho využila. Ve velmi tvrdé sérii těžila Sparta z vyrovnanosti své sestavy a zkušeností borců jako Garčar, Křenek či Beneš. Bodově sérii vládl Filip Langer, který zaznamenal 13 bodů. Sparta měla 6 hráčů, kteří posbírali minimálně 5 bodů a především brankář Beneš měl o 10% lepší úspěšnost než jeho protivník Kříž.