Ze severů domů. z 1. ligy nahoru

20.11.2020

Livesport Superliga se pomalu probírá ze zimního spánku a to nám přináší nový trend. Zatímco v minulých týdnech mizel jeden hráč za druhým do Švédska či Finska, nyní tito hráči houfně objednávají letenky zpět a Superligové týmy naopak hledají doplnění svých kádrů.

foto: Kanonýři Kladno
foto: Kanonýři Kladno

Je spíše nepravděpodobné, že by do Česka mířili hráči ze Švýcarské NLA, ale naopak hojné pohyby se dají čekat na trase 1. liga > Superliga. Zatímco nejvyšší soutěž se v těchto dnech rozjíždí, 1. liga se už nejspíš v roce 2020 hrát nebude.

To je vítaná možnost pro superligové kluby vyzobnout z kádrů prvoligistů některá zajímavá jména. A také už se tak děje. Zatím nejvýraznějším jménem je juniorský mistr světa Dominik Beneš, který dočasně mění Ústí za Spartu. Tento krok dává logiku i z toho důvodu, že se v kuloárech dlouho spekuluje, že právě Sparta bude dalším domovem ústeckého talenta.

Není to však jediná oznámená změna. Ústí opouští i dvojice Semerád - Vavruška, oba míří do České Lípy. Sparta kromě Beneše získala i zkušeného Ondřeje Riebauera a talentovaného Matyáše Bachmaiera, Pardubice získaly ze Znojma zkušeného střelce Tomáše Kuchariče, Liberec rozšířil kádr o šikovného Emlara z Karlových Varů a Tatram dočasně využije svou bývalou oporu Filipa Ullmana.

Tyto přestupy jsou již pozvrzeny matriční knihou, ale údajně se jedná i o dalších jménech. Zájem určitě bude o opory Karlových Varů Niclase, Zavadila či Klápu, který se již připravuje s Black Angels. Kladno má na soupisce například Pixu, Přívaru nebo Svačinku. Chodov může využít hráčů kunratického Startu v čele s Chládkem a Perglerem a zajímavými jmény jsou určitě i brněnští Jakub Matula a Václav Černoch.

Uvidíme tedy, co přinesou další dny.