Zaskočí někdo favority?

21.02.2022

Poprvé v historii proběhlo v rámci Livesport Superligy osmifinále. V něm jednoznačně potvrdili roli favorita Black Angels, kteří zdolali Otrokovice, a v nervydrásajících nájezdech pak uspěl Liberec a vyřadil Ostravu, které povolil ve dvou zápasech jen dvě branky. Vznikla tak osmička pro play off a první trojice základní části následně rozdala karty.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

PŘEDVÝBĚR.CZ FLORBAL MB - FBC LIBEREC

Vítěz základní části si vybral papírově nejslabšího soupeře a navíc ušetří čas i síly cestováním. Mladá Boleslav bude obrovským favoritem, zatím pro liberecké mládí to bude opravdová zkouška ohněm a prostor pro sbírání zkušeností. V základní části obě utkání zvládla Mladá Boleslav a to v poměru 10:2 a 9:6.

TIP REDAKCE: 4:0

Tatran Střešovice - BLACK ANGELS

Tatran měl na výběr ze tří pražských týmů a vybral toho nejhůře postaveného. Série slibuje zajímavou podívanou a dá se očekávat i hodně branek, neboť v kádrech obou týmů najdeme hodně ofenzivních es. Tatran vstupuje do série v roli jasného favorita, ale Black Angels mnohokrát ukázali, že umí překvapit. V základní části dvakrát zvítězil Tatran a to 9:6 a 10:2. Všechny zápasy série by se měly hrát v Řepích, což je pro Tatran také určitě solidní výhoda.

TIP REDAKCE: 4:0

1. SC TEMPISH VÍTKOVICE - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Vítkovice si z dvojice Bohemians - Chodov vybraly druhý jmenovaný tým, který v základní části dvakrát porazily (6:4, 6:3), zatímco z obou soubojů s klokany odešly poražené. Vítkovice budou favoritem série, ale Chodov již mnohokrát prokázal, že ho není radno podceňovat. Podobně tomu nakonec bylo i v loňském čtvrtfinále. Jeden z týmů po dlouhé době nebude hrát semifinále a spíše to bude tým z Jižního Města.

TIP REDAKCE: 4:1

ACEMA SPARTA PRAHA - FbŠ BOHEMIANS

Tradiční čtvrfinálové derby je po roční pauze zpět! V minulosti se jednalo o hodně vyrovnané a emotivní bitvy, ze kterých vždy vyšla vítězně Sparta. Ta bude i letos horkým favoritem a Filip Forman se bude muset hodně ohánět, aby svůj tým poprvé posunul do semifinále. V základní části si oba týmy připsaly jedno vítězství (9:3 a 5:8). Vyhraje Michal Jedlička poprvé v trenérské kariéře sérii play off? Podle nás spíš ne.

TIP REDAKCE: 4:1