Vrátí se Forman do Superligy?

17.11.2020

V pondělí 16. listopadu opět rozběhla Livesport Superliga. Před televizními kamerami Vítkovice v ostravském derby zničili domácí FBC 9:3. Ostatní týmy by měly zasáhnout do Superligy až o víkendu 28. a 29. listopadu, pokud si nedomluví některou z dohrávek na víkend 21. a 22. listopadu. 

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Týmy tak začaly houfně stahovat své hráče ze švédských a finských angažmá, která byla logicky vázána pouze na dobu, kdy se v Česku nehraje nejvyšší soutěž. Doma už jsou například hráči Mladé Boleslavi, kteří v Dalenu zanechali velmi dobrou stopu. 

Ještě lépe si vede v dresu Kalmarsundu Filip Forman. Po svém příchodu do SSL už zaznamenal 7 bodů (2+5) a získal si pevné místo v sestavě lídra švédské nejvyšší soutěže. Ačkoliv i u něj samozřejmě existuje dohoda o návratu, švédský portál Innebandymagazinet již spekuluje že by český talent mohl ve Švédsku setrvat.

Podle trenéra Kalmarsundu Alexandra Brinkmana by měl Forman nastoupit ještě ve středu proti Linköpingu a v sobotu proti Falunu. Poté by se měli Forman i jeho spoluhráč Malič vrátit do Česka a být k dispozici Bohemians pro restart soutěže.

Jenže manažer Kalmarsundu Patrik Klockare Bäck má v hlavě i další varianty a pro Innebandymagazinet říká: "Aktuální dohoda je, že 27. listopadu bude hrát za Bohemians. Tak to bylo řečeno, ale určité věci se ještě mohou měnit. Rádi bychom si oba hráče nechali do konce sezóny. Vedli si velmi dobře a v mnoha ohledech nad očekávání."

Uvidíme tedy Filipa Formana v dresu Bohemky nebo si svou úspěšnou misi ve Švédsku prodlouží? Na to odpoví následující dny.