Vítkovice vládnou, Otrokovice se třesou

24.12.2020

Přestože Livesport Superliga úplně nezastavuje ani během vánočních svátků a opět se naplno rozjede zase hned 2. ledna, využili jsme zvolnění a opět po čase jsme se podívali na jednotlivé týmy. Ty jsme seřadili podle aktuální tabulky soutěže.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

1. SC TEMPISH Vítkovice

14 zápasů, 39 bodů, 124:57, 92% získaných bodů

Vítkovice se přerušením soutěže nenechaly rozhodit a neohroženě vládnou Superlize. Jediné zaváhání přišlo doma s Libercem, paradoxně pár dní poté co mu vítkovičtí nasypaly 15 gólů! Vítkovicím navíc nechybí dohrát žádné zápasy a ještě mají odehranou předehrávku s městským rivalem, takže je oproti konkurenci čeká trochu volnější program. Hlavní hrozbou je stále trio Gattnar - Šindler - Delong, které se postaralo o 53 branek, což 43% potence celého týmu!

Tatran Teka Střešovice

12 zápasů, 29 bodů, 98:50, 80%

Tatran potvrzuje roli jednoho z favoritů soutěže. Tým před posílený o duo elitních obránců Němeček - Vítovec ztratil body pouze ve třech zápasech a prohrál pouze s Vítkovicemi a Boleslaví. Také Tatran se může výrazně spolehnout na svou první formaci ve složení Havlas - Langer - Brautferger - Němeček - Vítovec. Ti dohromady nastřádali 49 branek, což je přesně polovina produkce Tatranu.

FbŠ Bohemians

11 zápasů, 22 bodů, 91:61, 66%

Také od Bohemky se letos čekají velké věci a zatím to víceméně potvrzuje, byť je potřeba říci, že zatím poráží pouze týmy, které by se měly nacházet výkonnostně pod ní. Klokani se opírají o Radovana Michajloviče v brance a o produktivitu se nejvíce stará trio mladíků. Filip Forman, Jan Malič a Matěj Pěnička společně nastřádali 67 kanadských bodů.

FBC ČPP OSTRAVA

14 zápasů, 22 bodů, 78:86, 52%

Skvělý rozjezd, hluchá pasáž a opět slušná pasáž. Tak zatím vypadá křivka výkonů FBC. Zatím se Ostrava nachází v horní třetině, ale lze předpokládat, že se bude propadat, protože má odehráno nejvíce utkání z celé soutěže. Kromě výkonů Jana Bindera se mohou ostravští spolehnout především na produktivitu Michala Sládka, který dosud posbíral 29 kanadských bodů.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Předvýběr.CZ Florbal MB

8 zápasů, 20 bodů, 69:32, 83%

Jestliže oba ostravské týmy a Black Angels mají odehráno 14 zápasů, Mladá Boleslav jich má pouze 8. Největší favorit soutěže má zatím na COVID největší smůlu a v tabulce je v zákrytu za elitou. Není však pochyb o tom, že se bude prokousávat výš a výš. V extrémně našlapaném programu by mohla tým limitovat jen užší soupiska. Produktivitě týmu opět vládne duo Natov - Curney a druhý jmenovaný v začátku sezóny opět posouvá milníky české nejvyšší soutěže.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV

10 zápasů, 19 bodů, 62:60, 63%

Chodov zatím prozívá rozporuplnou sezónu. Navíc všechny sportovní výsledky zakryla šokující smrt Michala Rebra. Otázku tedy bude, jak si s touto tragickou událostí tým poradí. Chodov totiž ztratil kromě parťáka i brankářskou jedničku a při pohledu na počet inkasovaných branek se může jednat o velký problém. Produktivitě týmu vládne Marek Vávra s 24 body, naopak Tom Ondrušek zůstává lehounce za očekáváními.

BLACK ANGELS

14 zápasů, 19 bodů, 81:106, 45%

Black Angels mají slušný bodový základ, ale také nejvyšší počet odehraných zápasů. Rozhodně se letos nemohou pyšnit svou obranou, ale naopak nemají problém se střílením branek, byť jim v poslední době chybí Jakub Boček a s jeho absencí klesla i produktivita Jakuba Renčína. Naopak střelecky vylétl Tomáš Hanák, který zaznamenal již 16 branek a 25 bodů!

ACEMA Sparta Praha

10 zápasů, 18 bodů, 65:50, 60%

Podobně jako od Chodova i od Sparty se čekalo trochu víc. Sparta letos nemá tak neprostupnou obranu jako v letech minulých, ale zase trochu zvedla produktivitu, které vládne s 18 body Mikuláš Krbec, který tým posílil před sezónou. Spartě v posledních zápasech hodně pomáhají zápůjčky z 1. ligy a je otázka, jak tým ovlivní případný odchod tria Bachmaier, Riebauer, Beneš.

foto: FBC Liberec
foto: FBC Liberec

FBC Liberec

12 zápasů, 14 bodů, 68:83, 38%

Nejsvětlejším bodem libereckého podzimu je historická výhra na hřišti Vítkovic. Stále však Liberec není schopen držet stabilní výkonnost, která by ho posunula do vyšších pater tabulky. Nicméně los Liberce byl poměrně složitý a v dalším období na Liberec čekají soupeři, které by měl porážet. Větší věci se možná čekaly od Dana Mücka, který je statisticky jednou z nejhorších jedniček soutěže, i vítězství na půdě Vítkovic vychytal Ivan Ponomarev. Produktivitě tradičně vládne Radek Valeš následovaný pěticí hráčů s dvojciferným ziskem.

FBŠ Hummel Hattrick Brno

12 zápasů, 11 bodů, 46:70, 30%

Hattrick se drží tak nějak podle očekávání. Jedná se o tým, který nedostává ani od elity žádné příděly, ale chybí mu produktivní jednotlivci, kteří by vyrovnané zápasy zlomili na stranu Brna. Nejproduktivnějším hráčem je nestárnoucí Luděk Ondráček, který však musel několik zápasů vynechat kvůli zranění. Pokud by měl Hattrick pomýšlet na účast v play off, bude se muset přidat někdo další.

SOKOLI Pardubice

11 zápasů, 10 bodů, 54:91, 30%

Současný počet bodů je možná až nad očekávání. Pardubice nedisponují žádnými hvězdami, navíc měly start silně poznamenaný karanténou. Přes si hned vyšláply na Spartu. Bude klíčové, jak se jim bude dařit v soubojích s největšími konkurenty ze spodku tabulky. Opřít se mohou o mladé pušky. Martin Haleš v brance se pomalu dostává do pohody, byť to má za děravou obranou složité, a v útoku se vymyká šikovný Adam Šmíd, který zaznamenal už 21 bodů.

FBC 4CLEAN Česká Lípa

13 zápasů, 9 bodů, 72:114, 23%

Mezi výsledky České Lípy září vítězství na Chodově. Jinak je to však spíš bída. Lípa má nejhorší superligovou obranu, která inkasovala již 114 branek. V útoku sice září Radek Krajcigr, který posbíral už 18 branek a 29 bodů, ale vyvážit výkony obrany a brankářů je nad jeho síly. Nemilosrdný lednový program navíc může být pro úzkou sestavu Lípy smrtící. Zvlášť pokud by se rozběhla 1. liga.

TJ Sokol Královské Vinohrady

10 zápasů, 8 bodů, 47:67, 26%

Nebýt poslední výhra na hřišti Otrokovic, bylo by hodnocení ještě smutnější. Vinohrady dokáží slušně bránit, ale vpředu chybí branky. Michal Strachota je sice nejproduktivnějším hráčem týmu (spolu s Lukášem Gregorem), ale zřejmě se čekalo víc než 13 bodů. Z Vinohrad navíc zní velké výhrady k restartu soutěže a lednovému programu, což týmu psychicky moc nepomůže.

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE

11 zápasů, 5 bodů, 44:72, 15%

Hned po restartu posbíraly Otrokovice několik bodů a odlepily se ode dna superligové tabulky. Jenže po posledním zápase proti SKV jsou zase zpět na posledním místě. Trochu symbolicky v tomto důležitém zápase neskórovaly, neboť mají nejhorší útok soutěže. Po odchodu Michajloviče navíc není taková síla ani v brankovišti. Nejproduktivnějším hráčem je Matěj Hronek, ale 12 bodů je nejslabší výkon lídra týmu napříč Superligou.