Vítězové a poražení měsíce září

01.10.2020

Další pravidelnou rubrikou bude vyhlášení vítězů a poražených jednotlivých měsíců. Kritériem budou nejen sportovní výsledky, ale podíváme se na to ze všech možných úhlů.

foto: 1. SC Vítkovice
foto: 1. SC Vítkovice

Vítězové měsíce září

Muži Vítkovic

5 zápasů a 5 vítězství. 39 vstřelených branek a v elitní šestce bodování kompletní první útok ve složení Gattnar, Delong, Šindler. Vítkovice zatím nemusely odkládat žádný zápas, jejich klíčoví hráči jsou zdraví a všichni soupeři se zatím museli sklonit. A nebyly to žádné muší váhy, vždyť Vítkovice porazily Mladou Boleslav, Chodov i Spartu.

Michal Sládek

Před sezónou opustilo ostravský kádr mnoho hráčů zvučných jmen. Odchovanec klubu Michal Sládek a zůstal a na začátku sezóny je za věrnost odměňován. Ostravě se daří a Sládek vládne kanadskému bodování Superligy. V 5 zápasech zaznamenal 14 kanadských bodů.

Radek Sikora junior

Syn bývalé opory FBC Ostrava a reprezentace bude hrát za Česko! Radek Sikora odešel do Švýcarska jako hráč a po skončení kariéry tam působí jako trenér. Aktuálně vede švýcarského hegemona Wiler, kde působí i jeho syn. Ten si podle všeho mohl vybrat, kterou zemi bude reprezentovat, ale aktuální pozvánka na turnaj EFT zřejmě vše rozhodla.

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

Poražení měsíce září

Muži Mladé Boleslavi

Vůbec nejde o výsledky. Nastoupit po dlouhé pauze proti rozjetým Vítkovicím by bylo složité pro každého. Ale mít po 5. kole odehraný jediný zápas je vyložejně smůla. Boleslav sama prožila karanténu a pech má i na týmy, které jsou v karanténě aktuálně. V 6. kole snad již konečně hrát budou, ale s Ostravou to nemusí být nic lehkého.

Ženy Bohemians a Tomáš Grigar

Bohemka měla velké ambice, ale v prvních 3 kolech nezískala ani bod. Špatný vstup odskákal trenér Tomáš Grigar, který byl odvolán. Otázka je, zda má tým na víc. Může se dlouhodobě opírat o produktivní duo Poláková - Bočanová, ale to je vlastně vše. Nového trenéra nečeká lehká práce, ale naštěstí Bohemku čekají ve 4. kole hráčky Bulldogs Brno, které jsou na tom ještě hůř.

Obrana chodovských mužů

5 zápasů a 30 inkasovaných branek. K tomu zranění brankářské jedničky Michala Rebra. V obraně má Chodov zvučná jména jako Sýkora, Bauer či Podhráský, ale přesto je aktuální průměr inkasovaných branek na čísle 6 a horší jsou jen Vinohrady a Česká Lípa.