Vítězové a poražení měsíce listopadu

01.12.2020

Již potřetí přicházíme s rubrikou vítězů a poražených uplynulého měsíce. Dlouho to vypadalo, že nebude o čem psát, ale nakonec se nám rozběhla i Livesport Superliga a přinesla hned několik zajímavých momentů.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Vítězové měsíce listopadu

Livesport Superliga

Zřejmě nikdo nečekal, že by se nejvyšší domácí soutěž rozběhla tak brzy. Díky aktivitě zástupců Českého florbalu se povedlo dostat florbal mezi sporty, které jsou vedeny jako profesionální a tak se už 16. listopadu Superliga opět rozjela. Fanoušci florbalu tak už nemusí sledovat pouze zahraniční soutěže, ale mohou upírat zraky i na domácí elitu.

Filip Forman s spol.

Filipa jsme vybrali už v říjnu, ale první polovina listopadu byla z jeho strany ještě lepší. Došlo to až tak daleko, že Kalmarsund vymýšlel všechny možné způsoby, jak ho ve svém týmu udržet. Palec nahoru si zaslouží i další hráči, kteří zasáhli do SSL, což je především mladoboleslavské trio Gruber, Zakonov a Bína.

Vítkovičtí muži

Po pauze naskočili se stejnou formou, jakou měli na začátku sezóny. 3 zápasy, 9 bodů a 32 vstřelených branek. Tahle čísla mluví sama za sebe. Vítkovice mají 10 výher v řadě a především jejich první formace vypadá jako z jiné planety. Trio Gattnar - Šindler -Delong nastřílelo dohromady 41 branek, což je víc než celé týmy Sparty, Pardubic, Brna, Liberce, Otrokovic a Vinohrad. 

foto: Sokoli Pardubice
foto: Sokoli Pardubice

Poražení měsíce listopadu

Florbaloví "amatéři"

Na konci listopadu padlo rozhodnutí odporující zdravému rozumu. Covidový PES se sice posunul na stupeň 3, což umožňuje sportování a dokonce i soutěže ve vnitřních prostorech, to vše ale pouze s rouškou. Vypadá to tedy, že haly zatím zůstanou otevřené pouze "profesionálům"

Sokoli Pardubice

Jediný tým, který v průběhu listopadu nenaskočil do Superligy, jsou Pardubice. Aktuálně tedy mají na kontě pouze 5 zápasů a navíc budou oproti soupeřům čelit nerozehranosti. Jejich rozhodnutí se jistě nesluší kritizoval, ale je otázkou, jak se jim nyní bude naskakovat zpět do rozjetého vlaku jménem Superliga.

SKV

Přestože Vinohrady odehrály v listopadu pouze dva zápasy, řadíme je mezi poražené. Oba totiž prohrály a padly na poslední místo tabulky Livesport Superligy. Proti Black Angels přitom vedly už 5:1, prohrály 5:6. O den později dostaly v České Lípě 11 gólů.