Vítězný double ve Švédsku!

12.11.2023

Skvělý turnaj EFT mají za sebou oba reprezentační výběry, když celý turnaj ovládly. Junioři bez ztráty jediného bodu, muži s nájezdovou prohrou proti Finsku. Cykly obou národních týmů jsou sice teprve v začátku, přesto se jedná o velký úspěch a příslib směrem k dalším světovým šampionátům.

Skvělé koncovky mužů

Muži dali ráz celému turanji výhrou nad domácím Švédskem, kterému nasázeli 12 branek! I přes 8 inkasovaných branek podal fantastický výkon Lukáš Bauer, který v klíčových momentech držel Švédy na uzdě. Vyzdvihnout samozřejmě musíme i první českou formaci, jejíž členové se postarali o polovinu branek. Skvělý výkon podali také Filip Forman a reprezentační navrátilec Patrik Suchánek.

Druhý zápas proti Švýcarsku nepřinesl žádnou světovou podívanou. Češi dlouho prohrávali po nezvládnuté standardní situaci, ale ve 3. třetině Hemerka vyrovnal a následně Filip Langer z trestného střílení skóre otočil. Vyzdvihnout se musí výkon brankáře Tomáše Jurca, který ve své reprezentační premiéře obdržel jedinou branku.

Také poslední zápas turnaje se pro český tým nevyvíjel ideálně. Fini rychle vedli 2:0 a po 1. třetině byl stav 3:1. Ve 2. části hry Filip Langer snížil, ale v poslední části hry využili Fini chybu Němečka a opět odskočili. Českému týmu však skvěle vyšla power play a brankami Beneše a Němečka vyrovnali. V nájezdech uspěli všichni finští střelci a jelikož pokus Marka Beneše úspěšný nebyl, brali vítězství seveřani.

100% junioři

Fantastická 2. třetina přinesla juniorům v zápase proti Švédsku klíčový náskok. Vyhráli ji 6:2 a do poslední části hry šli s náskokem tří branek. Ve 3. třetině Švédi zasypali branku Lva Klimenta 19 střelami, ale uspěli pouze dvakrát. Nejproduktivnějším hráčem českého týmu byl se 3 body (1+2) mladoboleslavský Jakub Vařecha.

Proti Švýcarsku to byla jednoznačná záležitost. Po vyrovnané 1. třetině šli sice Švýcaři do vedení, ale čeští junioři zareagovali třemi brankami v rozmezí 152 vteřin. Ty vlastně určily vítěze, neboť další 3 české góly padly posledních pěti minutách a dvě z nich do prázdné branky Švýcarů. Hattrickem se blýskl Filip Bergman.

Stejně jako v mužském zápase vedli Fini 2:0. Do 3. třetiny se šlo za stavu 3:2 pro seveřany, ale Češi dvěma slepenými góly skóre otočili. Fini dokázali vyrovnat, ale pak přišel úder Daniela Dolejše, na který už soupeř odpověď nenašel.