V Superfinále opět Boleslav s Vítkovicemi

10.05.2021

Stejně jako před dvěma roky skončily semifinálové série stejných soupeřů v nejkratším možném čase. Chodov i Sparta sahali ve třetím zápase po zdramatizování, ale nestalo se. V Superfinále se tak opět představí Mladá Boleslav a Vítkovice.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Stále ještě se neví, kde se bude Superfinále hrát, byť nejpravděpodobněji se jeví Podvinný Mlýn, ale je jasné, že se utkají dva nejlepší týmy základní části. Mladá Boleslav ve čtvrtfinále smetla Black Angels a v semifinále se nepárala ani s Chodovem. Aktuální série vítězství Středočechů čítá 34 zápasů! Během prvního víkendu byl Chodov favoritovi vyrovnaným soupeřem vždy během prvních dvou třetin, ale ty poslední vždy ovládla Boleslav a vedla tak 2:0 na zápasy. Ve třetím utkání Chodov stále dotahoval a dotlačil utkání až do prodloužení. V něm však utekl Martin Tokoš a rozhodl. Ve čtvrtém utkání už si Boleslav zápas zkušeně pohlídala, když jí k tomu pomohly i využité přesilové hry. 

V průběhu série byl velký rozdíl především v produktivitě opor obou týmů. Všech 6 útočníků prvních dvou formací Boleslavi posbíralo minimálně 4 kanadské body a přes tuto metu se dostal i Patrik Suchánek. Milan Tomašík nasbíral během semifinále 11 bodů a Jiří Curney 10 bodů. Na druhé straně byl podobně produktivní pouze Petr Majer a chyběly body především od dua Tom Ondrušek - Ondřej Mikeš.

Druhé semifinále ovládly Vítkovice, které byly po většinu série o krok napřed. Také v této sérii mohlo míchat kartami třetí utkání, které Sparta dotáhla až k nájezdům a měla je velmi dobře rozehrané. Dva z nejzkušenějších Sparťanů jsou pak podepsáni pod konečným nezdarem. Radim Křenek při svém nájezdu netrefil poloprázdnou branku a Milan Garčar následně nezvládl rozhodující nájezd. V posledním zápase série Sparta vedla už 4:2, ale Vítkovice otočily na konečných 7:5 a na tomto obratu se velkou měrou podíleli obránci Jan Šebesta a Jiří Besta. Možná právě zapojení defenzivních hráčů do útočných akcí bylo rozhodující silou. Spartě navíc nezahrála ideálně elitní formace. Nedařilo se Krbcovi ani Kolstrunkovi a brankář Martin Beneš také nenavázal na čtvrtfinálové výkony a za Lukášem Součkem zaostal.

Čeká nás tedy repríza posledních dvou odehraných Superfinále. Boleslav a Vítkovice to mají v těchto zápasech 1:1 a 12. června se dozvíme na čí stranu se statistika převáží. Bronz si po letošní sezóně pověsí na krk hráči Chodova.