Uloví Bohemians střelce Malajku?

13.12.2021

Pomalu se blíží konec přestupového období. Byť není lednový termín až tak využíván, vždy se urodí nějaký ten zajímavý přesun. O jednom se hodně mluví již teď. Kolem kanonýra Wojciecha Malajky totiž krouží pražská Bohemka. Problém však je, že polský reprezentant má v FBC Ostrava smlouvu až do 30.6.2023.

foto: FBC Ostrava
foto: FBC Ostrava

Celá kauza začala už 22. listopadu, kdy Ostrava zveřejnila na svém facebooku informaci o vyřazení Malajky z kádru svého áčka. Začalo se spekulovat o důvodech a kolovaly opravdu roztodivné historky. Po Praze se tou dobou již nějakou dobu šuškalo, že si Malajku vyhlédl Michal Jedlička se svým kolegou Jozefem Gregou, který ho zná ze společného ostravského působení. Malajka údajně s týmem Bohemky absolvoval i několik tréninků.

Bohemce se možný uzavírá okno, kdy bude mít k dispozici Filipa Formana, který by mohl po sezoně zamířit do Švédska. Proto chce logicky svůj tým maximálně posílit pro play off. Do týmu by se měl vrátil Jakub Šárka a Malajka by byl třešničkou na dortu a patrně by obsadil místo na levém křídle právě vedle Formana.

Jenže Malajka v květnu 2021 podepsal novou dvouletou smlouvu s Ostravou a ta má tak jeho osud ve svých rukách. Teoreticky mu může zamezit úplně nebo si říct libovolnou částku. V tomto případě se teoreticky může jednat i o statisíce. A Ostravě se nelze divit. Malajka přišel do jejího kádru již v roce 2016 a hned o sobě dával výrazně vědět. V roce 2019 se vrátil zpět do Polska, aby se věnoval čerstvě narozené dceři. V minulé sezoně se do Ostravy vrátil, podepsal smlouvu do konce sezony a po skončení ročníku ji prodloužil.

Teď by však rád vyměnil Ostravu za Prahu a pokusil se podívat s Bohemkou do semifinále. Jenže Ostrava se svého střelce vzdát nechce a podle vyjádření samotného Malajky je ve hře i konec kariéry. Pro server florbal.cz řekl: "Pár lidí ví, kam bych chtěl jít hrát. Uvidím, co se stane, až se vrátím z mistrovství světa. Ale asi to bude tak, že ukončím kariéru. Chci z FBC Ostrava přestoupit, ale bude to těžký, ten přestup. A jestli nevyjde to, že půjdu tam, kde chci hrát, tak skončím..."

Uvidíme, zda Bohemka s ostravským FBC najde společnou řeč nebo tenhle příběh skončí smutně. A nebo třeba Malajka v pátek naskočí v dresu Ostravy proti Liberci..