TOP10 ročníku 2002, 6. - 10. místo

23.04.2020

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Jako první je na řadě ročník 2002. Výsledky vzešly z hlasování 20 osobností, které se pohybují v mládežnickém florbalu. Dnes odtajníme pořadí na 6. - 10. místě.

foto: FBC Liberec
foto: FBC Liberec

6. místo 

Martin Čermák (FBC Liberec)

Šikovný pravák s výbornou střelou tahem vlétl do Superligy bez respektu a ve svém 4. zápase mezi muži se poprvé střelecky prosadil. Nejvíce se mu povedl vítězný zápas proti Tatranu, ve kterém zaznamenal hned 3 body (1+2), což je polovina jeho letošního zisku. V Liberci trávil na hřišti průměrně něco přes 15 minut. Je členem juniorské reprezentace, se kterou absolvoval obě letošní akce.

7. místo

Sebastian Rod (Tatran Střešovice / SPV)

Celou letošní sezónu strávil odchovanec Tatranu ve finském velkoklubu SPV Seinajoki, kde si vyzkoušel tréninky hned se třemi různými kategoriemi. Nyní ho čeká návrat do Česka o boj o místo v superligovém týmu Tatranu a také o místo v kádru reprezentace. S tou se zúčastnil podzimního EFT.

8. místo

Tomáš Hanák (FBC Štíři Č. Budějovice / BLACK ANGELS)

Trochu stranou zájmu roste na jihu Čech hodně produktivní útočník. Během 26 zápasů 1. ligy posbíral 48 bodů (24+24), což ho vyneslo na 11. místo v produktivitě soutěže. V rámci střídavého hostování si stihl odskočit i do Superligy a v dresu BLACK ANGELS nastřádal ve 4 zápasech 5 bodů (1+4). V jakém dresu ho asi budeme vídat v příští sezóně? 

9. místo

Ondřej Kawulok (Florbal Ústí)

Člen silné ústecké generace nastoupil v první lize k 18 zápasům a držel si průměr více než jedné branky na zápas. Nakonec jich nasázel 20 a přidal 8 asistencí. Produktivní byl i v juniorské lize, kde v 18 zápasech zaznamenal 44 bodů. Uvidíme, zda člen juniorské reprezentace vydrží v domovském klubu. Mluví se o lasu Sparty.

10. místo

Michal Vojtíšek (FbŠ Bohemians)

Vedle ofenzivních talentů může odchovanec Benešova lehce zanikat, ale rozhodně si zaslouží pozornost. Od Michala Jedličky dostával v Superlize důvěru v průměru na 10 minut a mohl tak získat první superligové zkušenosti. Ty bude moci zúročit i v juniorské reprezentaci, se kterou absolvoval obě letošní akce.