
TOP10 ročníku 2005
Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Vydali jsme ročníky 2006 a 2007. Chystáme se na ročníky 2004, 2003 a dnes je tu rok narození 2005. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů vždy naleznete i loňské pořadí v tomto žebříčku, pokud se v něm hráč objevil. Sledovali jsme působení hráčů v nejvyšší juniorské soutěži, v Národní lize, v 1. lize, ale největší vliv samozřejmě měly starty v Superlize a v zahraničních soutěžích. V základní části nejvyšší soutěže se letos v zápisech o utkání objevilo 46 hráčů ročníku 2005, alespoň hodinu čistého času odehrálo 35 hráčů. V zápisech najdeme 5 brankářů a 4 z nich se dostali do branky.

1. místo (v minulém roce 1. místo)
Jakub Faksa (FBC Liberec)
Před sezonou převzal kapitánskou pásku a Liberec dovedl k nejúspěšnější sezoně v historii. Sám se stal 3. nejlepším střelcem Superligy a meziročně se zlepšil o 21 kanadských bodů. To mu otevřelo cestu do reprezentace a také k zahraničnímu angažmá. Nově bude oblékat dres Pixba.
2. místo (5.)
Antonín Votava (FLORBAL CHODOV)
Kvůli zraněné odehrál jen 20 zápasů. Kdyby odehrál všechny a udržel svůj střelecký průměr, dostal by se na 40 branek. I takhle jich měl na kontě 31 a meziročně se zlepšil o 21 gólů`! Dokázal tak minimálně částečně zacelit díru po odchodu Toma Ondruška. Je záhadou, že zatím nedostal pozvánku ani do reprezentace U23.
3. místo (3.)
Lukáš Fukala (1. SC Vítkovice)
Má za sebou další povedený ročník, který ho postrčil až do národního týmu dospělých. Bodově se udržel na standardu z předchozí sezony a jeho role v týmu Vítkovic nadále rostla. Po příští sezoně mu bude končit kontrakt a bude určitě zajímavou rybou na přestupovém trhu.
4. místo (6.)
Ondřej Jankovský (1. SC Vítkovice)
Další vítkovický hráč, který se stabilními výkony prokousal až k pozvánce do mužské reprezentace. Urostlý obránce trávil na hřišti v průměru o 6 minut víc než v předešlé sezoně a také přidal navíc 9 kanadských bodů.
5. místo (4.)
Ladislav Pekárek (FBC Česká Lípa)
Velkou část sezony strávil v elitní formaci České Lípy a podával velmi stabilní výkony. Byť bodově překonal předchozí ročník jen těsně, jeho vliv na hru týmu byl znát daleko více. Navíc diváky dokáže pobavit efektními kličkami.
6. místo (-)
Martin Horn (FBC Liberec)
První superligová sezona mu vyšla. Zaznamenal 33 bodů a podílel se na úspěchu Liberce. V něm by měl zůstat i přes návrat Ústí do nejvyšší soutěže. A čeká ho slušná šichta, protože by měl nahradit odcházející bodové lídry.
7. místo (2.)
Šimon Vavroušek (Tatran Střešovice)
Stále je velmi platný, ale jeho role v našlapaném kádru nijak nestoupá. Možná mu škodí i jeho univerzálnost. Například bodově šel z roku na rok na polovinu. Ani letošní změny v kádru nenaznačují, že by měl v rámci Tatranu dostat klíčovou roli.
8. místo (-)
Lukáš Pobořil (Florbal MB)
Začíná potvrzovat potenciál, o kterém se roky ví. Meziročně takřka zdvojnásobil počet svých bodů a zařadil se mezi klíčové hráče týmu, kteří tráví na hřišti více než 20 minut na zápas. Vzhledem k prodloužení smlouvy bude jeho role ještě růst, ale je otázka, jakými spoluhráči bude obklopen.
9. místo (-)
David Slončík (1. SC Vítkovice)
Má za sebou první regulérní sezonu v Superlize a rozhodně si řekl o pozornost. Nasbíral 22 bodů a v průměru hrál více než 17 minut na zápas. Nyní bude muset své kvality ukázat i novému trenérovi, aby svou pozici v kádru udržel.
10. místo (-)
Ondřej Štefek (FLORBAL CHODOV)
Chodovský výprodej ho vystřelil do role, kterou asi sám nečekal. Ve své premiérové sezoně mezi dospělými hrál více než 21 minut na zápas a posbíral 20 bodů. Nyní je před ním ještě těžší úkol, minimálně udržet nastavenou laťku.
Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Vilém Doležal (7.), Adam Draslar (8.), Marek Hozman (9.), Filip Kovářík (10.)