Tatran vládne Superlize! Kdo překvapil a kdo se trápí?

13.10.2021

Po kratší odmlce jsme zpět. Bedlivě jsme sledovali úvod Livesport Superligy. Ta se nyní po 8 kolech zastavila z důvodu reprezentační přestávky a nabízí se tak ideální možnost podívat se, jak se jednotlivým týmům první třetina soutěže povedla. Tak pojďme na to!

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Tatran Střešovice

Už v loňské sezoně vykazoval Tatran výrazně vzestupnou tendenci a v tomto ročníku na to navazuje. Ztráty Langera a Vítovce zalepily příchody Marka Beneše a Davida Šimka. Tahle dvojice dohromady posbírala již 47 kanadských bodů! Skvělé výkony podává i Ondřej Němeček, který prvnímu útoku vytváří vynikající podporu. Tatran zvládl derby se Spartou i Tatranem a vede soutěž bez ztráty bodu. Hned po reprezentační pauze na něj čekají velké zkoušky v podobě Bohemky a Vítkovic, pokud by zvládl i tento víkend, převezme definitivně roli hlavního vyzyvatele Mladé Boleslavi.

FbŠ Bohemians

Bohemka ztratila přes léto několik důležitých ofenzivních hráčů a trenér Jedlička na to zareagoval vytvořením jedné elitní formace kolem Filipa Formana. Tato taktika zatím funguje. První pětka posbírala neuvěřitelných 83 bodů a Filip Forman vede kanadské bodování soutěže. Pomáhají tomu i přesilové hry, kterých má Bohemka opět nejvíce z celé soutěže. Otázka je, co se stane, až někdo tuto formaci ubrání. Možná se to dozvíme hned po pauze, kdy budou klokani hrát s Tatranem a Ostravou.

Předvýběr.CZ Florbal MB

Léta budovaný tým dostal přes léto impuls v podobě mladých pušek z celé republiky. To samozřejmě přineslo i otřes v jednotlivých formací a vlastně i celé hře. K tomu se přidala i dlouhodobá ztráta kapitána Jana Natova, pro kterého nejspíš sezona skončila. V Boleslavi rozhodně nebyli zvyklí na 3 ztráty během úvodních 7 kol, ale stále se jedná o největšího favorita soutěže.

1. SC TEMPISH Vítkovice

Základní část nikdy nebyla doménou Vítkovic. Ty zatím zvládly všechny papírově snadné zápasy a k tomu přidaly skalp Mladé Boleslavi. Přišly však dvě prohry v Praze, konkrétně na Bohemce a na Spartě. Vítkovice se již skoro tradičně potýkají se zraněními a také se ztrátou Lukáše Hájka, který se rozhodl minimálně na čas přerušit kariéru. Na druhou stranu Adam Delong a Matyáš Šindler mají od začátku sezony skvělou formu a to je zárukou stabilních výsledků minimálně proti týmům od středu tabulky níže.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Po 5 kolech to s Chodovem vypadalo hodně zle. Další 3 kola však svěřenci trenéra Podhráského zvládli a posunuli se v tabulce směrem vzhůru. Oproti týmům z čela tabulky Chodov hodně inkasuje a zatím úplně nenastartoval ani útok, byť se posily Skřivánek i Komárek jeví slušně. Zatím Chodov porazil jen papírově slabší týmy a bude klíčové, zda dokáže bodovat i proti týmům z čela.

ACEMA Sparta Praha

V posledním kole Sparta porazila oslabené Vítkovice. Nebýt této výhry, byli by na Spartě s úvodem sezeny asi hodně nespokojeni. Ani v současná situace není na slavení. Spartě zatím nefunguje obrana a ani produktivita není nejlepší. Hodně ze znát ztráta Dominika Beneše. Na druhou stranu má Sparta v dalších kolech poměrně příznivý los a povinná vítězství by ji mohla uklidnit.

FBC ČPP OSTRAVA

Ostrava zatím nedokázala bodovat proti soupeřům z čela tabulky a k tomu ještě ztratila 2 body s Libercem. Proto je aktuálně až na 7. místě, byť se může pyšnit nejlepší přesilovkou soutěže a její ofenzivní trio Malajka, Sládek, Pešat straší obrany soupeře. Brzy po reprezentační pauze přijdou zápasy proti Bohemce a Vítkovicím a Ostrava v nich musí bodovat, pokud chce držet krok s elitou.

FBC Liberec

Liberec zatím poráží týmy, které by porážet měl. To je vlastně klíč k cestě do play off. Skvělou formu z juniorského MS si přenesl do Superligy Šimon Stránský a doplnil tak tradiční ofenzivní opory Valeše s Ferdanem. Aktuálně tým zužují zranění a nemoci důležitých hráčů a bude hodně záležet na tom, zda se dá poměrně úzký kádr dohromady.

BLACK ANGELS

Blaci zatím porazili pouze týmy z úplného dna Superligy a určitě nejsou se vstupem do soutěže spokojeni. Na druhou stranu měli poměrně složitý los a v následujícím období je čekají zápasy, ve kterých by si mohli bodově výrazně polepšit. K tomu budou potřebovat i větší příspěvek bratří Hanáků, kteří zatím zůstávají lehce za očekáváními.

TJ Sokol Královské Vinohrady

Už po 8 kolech se nám tabulka rozdělila a SKV zatím vládně "zbytku světa". Dvě výhry zatím stačí na 10. místo. Vinohrady před sezonou ztratili bodové lídry Strachotu a Skřivánka a hledají tedy nové. Ve vítězných zápasech se do této role nejvíce pasoval Jan Fiala a spoléhat se určitě bude i na juniorského mistra světa Vojtěcha Klápu. Je velkou otázkou, zda tito hráči dokáží lámat i zápasy proti největším konkurentům.

FBC 4CLEAN Česká Lípa

Parta kolem Štěpána Slaného určitě chtěla víc. Přestože měla Lípa poměrně těžký los, papírově si určitě měla poradit s Vinohrady či Hattrickem. Třeba právě tyto 4 ztracené body budou na konci chybět. Česká Lípa má v týmu řadu zkušených a velmi kvalitních hráčů, postupně zapojuje i šikovné odchovance, ale stále má velký problém se šířkou kádru.

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE

Otrokovice vedené staronovým trenérem Karlem Ševčíkem předvedli několik sympatických výkonů, ale do bodového konta se to neprojevilo. Jediná výhra přišla proti Pardubicím, ale hned po pauze přijde důležitá bdohrávka proti Hattricku. Pokud chtějí Otrokovice myslet na předkolo, musí podobné zápasy bezpodmínečně zvládnout.

SOKOLI Pardubice

Pardubice už ztratily zápasy s Otrokovicemi či Vinohrydy, což jim určitě musí kazit náladu. Tým má velký problém s produktivitou. Za očekáváním zůstávají Adam Šmíd či Přemek Pakosta, a tak bodování vládne veterán týmu Ivo Teichman. Bez většího příspěvku svých lídrů budou mít Pardubice velké starosti s udržením soutěže.

FBŠ Hummel Hattrick Brno

Pokud mají Pardubice problém s produktivitou, Hattrick je na tom ještě o kousek hůře, byť má odehráno o zápas méně. Ztráta Luďka Ondráčka se jeví jako velmi citelná a díru se zatím nepodařilo zacelit. Již zmíněná televizní dohrávka s Otrokovicemi může výrazně ovlivnit další směřování sezony.