Tatran o finále! Kdo vyzve Falun?

01.12.2023

Letošní ročník Champions Cupu se pomaličku blíží do finiše. Ve středu poznal nový formát prvního finalistu. Stal se jím Falun, který v bitvě švédských gigantů přetlačil v nájezdech Storvretu.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

První zápas skončil remízou 5:5 a na půdě Falunu se tak začínalo prakticky od nuly. Přestože byl domácí tým aktivnější, musel většinu času dotahovat náskok Storvrety. Ta nastoupila bez zraněného Ondřeje Němečka a příliš radostný zápas neprožil ani Filip Langer. Nejprve byl u tří inkasovaných branek a když zápas za stavu 4:4 došel do nájezdu, zařadil se po bok svých spoluhráčů a neproměnil. Nájezdy se staly exhibicí finského brankáře v barvách Falunu Santtu Strandberga, který, byť s dávkou štěstí, nepustil za své záda ani jeden ze čtyř pokusů.

O soupeři Falunu se rozhodne v sobotu mezi Tatranem a Wilerem. Střešovice přivezly ze Švýcarska remízu 3:3, byť to mohlo být i lepší, a na domácí půdě by měly být lehkým favoritem. Zápas začíná v 17 hodin ve Sportovním centru Řepy a pravděpodobně ho bude doprovázet hodně bouřlivá atmosféra. Tatran měl při semifinálovém losu štěstí, když dostal švýcarského soupeře a teď je na něm, aby tuto výhodu proměnil a ve finále mohl vyzvat švédského giganta.