Tatran má druhou trofej, ženské finále zvládl Chodov

14.02.2024

Letošní ročník pohárové soutěže je za námi. Novými králi jsou mezi muži Tatran a v ženách Chodov. Oba celky si tak zajistily postup do dalšího ročníku Champions Cupu!

Mužské finále sice nabídlo méně branek, ale rozhodně bylo velmi dramatické a více než 1500 diváků se muselo bavit. Chodov v 1. třetině otočil skóre a dlouho si vedení 2:1 udržoval. Změna skóre přišla až ve 46. minutě, když po krásné kombinaci vyrovnal Hanák. Hra se potom uklidnila a trochu jako blesk z čistého nebe přišla klíčová branka na 3:2 z hole Adama Tlapáka. Závěrečný tlak Chodova přerušilo vyloučení a branka z hole Matěje Havlase. Chodov se pak ještě snažil, ale snížení Marka Vávry přišlo příliš pozdě. Tatran tak po vítězství v Champions Cupu ovládl i domácí Pohár a teď už se jeho zraky upírají směrem k play off Superligy potencionální třetí trofeji. Také Chodov nemusí smutnit, během své poutě vyřadil Boleslav i Vítkovice a ani ve finále rozhodně nepropadl.

To utkání žen takové drama nenabídlo. Chodov se ujal vedení 2:0, když obě branky vstřelil v koncovce 1. třetiny. Ve zbytku zápasu pak držel Ostravu na distanc a své vedení průběžně navyšoval až na konečných 7:0. Hvězdou utkání byla Lucie Baldreichová, která zaznamenala 4 body (3+1). Chodov tak potřetí v historii vyhrál domácí pohárovou soutěž a zahraje si v Evropě.