Superligové play off nabírá grády

31.03.2021

První čtvrfinálový víkend je za námi a všechny série naznačily, jak by se mohly vyvíjet. O Velikonocích se chystá florbalový kvapík. Zápasy jsou naplánovány na pátek, sobotu a případně pondělí a středu. Pojďme se tedy podívat, co se událo a co by nás mohlo čekat v nadcházejících dnech.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Boleslav - Black Angels (2:0)

V této sérii byl favorit jasný a Mladá Boleslav svou roli potvrdila. Hned v prvním zápase nasázela Blackům 16 branek. Premiérový start v play off nejvyšší soutěže tak svěřencům Tomáše Janečka pořádně zhořkl. Druhý zápas už byl vyrovnanější, ale vítěz základní části nedal soupeři šanci pomýšlet na vítězství. Black Angels sice vstřelili slušných 11 branek, ale Boleslav je zasypala hned 25 kousky. Kvarteto Šebek - Curney - Natov - Tomašík posbíralo hned 33 bodů!

Třetí zápas bývá pro outsidery nejpřívětivější, ale letos jsou všechny týmy handicapované absencí diváků. To samozřejmě dává hostům jistou výhodu. I proto se nedá předpokládat, že by Boleslav na hřišti Black Angels zaváhala. V sobotu večer tak bude pravděpodobně Mladá Boleslav slavit postup do semifinále.

foto: Florbal Vítkovice
foto: Florbal Vítkovice

Vítkovice - Ostrava (2:0)

Vítkovice v derby prodávají zkušenosti. V sobotu vyhrály 7:4 a v neděli dokonce nedovolily Ostravě skórovat a vyhrály 6:0. Situaci jim zjednodušila absence elitního ostravského centra Lukáše Pešata. Podle našich informací je v karanténě a zřejmě nenastoupí ani v dalších pokračování série. S jeho absencí výrazně klesla údernost první ostravské formace. Michal Sládek zatím nebodoval a Wojciech Malajka zaznamenal jedinou asistenci. Vítkovice rozložily svou produktivitu mezi více hráčů a potvrzují, že mají letos velmi široký kádr a mohou se spolehnout na mnoho šikovných střelců.

Pokud nebude moci nastoupit Lukáš Pešat, budou to mít ostravští velmi složité. Stejně jako v případě předchozí série by mohl být třetí zápas šancí pro outsidera, ale spíše to vypadá, že v sobotu večer budou Vítkovice spřádat plány na semifinálové boje.  

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

Bohemians - Chodov (1:1)

Očekávala se vyrovnaná série a předpoklady se potvrzují. První zápas pro sebe strhl Chodov ve druhém uspěla Bohemka posílená o navrátilce Filipa Formana. Přestože zápasy končily vyšším brankovým rozdílem, celkový pohled vypadá hodně vyrovnaně. Na branky je to 13:14 a na střely 59:54. Hvězdou série je zatím trochu nečekaně Jakub Šárka, který zaznamenal 6+3 a je nejproduktivnějším mužem celého play off. Všichni ostatní hráči dohromady posbírali 17 kanadských bodů. Na straně Chodova se zatím velmi trápí první formace. Tom Ondrušek zaznamenal 1 asistenci, Ondřej Mikeš nebodoval vůbec a všichni členové první formace jsou v hlubokém mínusu.

Bude zajímavé sledovat, zda trenér David Podhráský zamíchá sestavou. Bez bodového příspěvku Ondruška a spol. těžko může Chodov pomýšlet na postup. Bohemka bude po nedělním vítězství plná sebevědomí a je klidně možné, že oba zápasy na Jižním Městě zvládne.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Tatran - Sparta (1:1)

I zde se očekávala série, kterou budou rozhodovat maličkosti a i zde to první víkend potvrdil. Ještě 5 minut před koncem prvního zápasu byl stav 5:5, ale následně si Filip Langer srazil nahození Mikuláše Krbce a byl z toho vítězný gól. V neděli nastala snad ještě bizarnější situace. Těsně před koncem netakticky fauloval Zeman brankáře Kříže a následně v přesilovce rozhodl Langer, když těsně předtím Havlas vytrhl bránícímu hráči hokejku. Stav je tedy 1:1 na zápasy a o emoce rozhodně není nouze. 

Nyní se série stěhuje na Podvinný Mlýn a Sparta po koncovce posledního zápasu cítí velkou křivdu a motivaci. Tu musí přetavit do hry a vyvarovat se faulů, neboť Tatran zatím využil všechny nabídnuté přesilovky. I o druhém víkendu se Tatran asi bude muset obejít bez Ondřeje Němečka, proto očekáváme další remízu a stav 2:2.