Superliga míří do finiše! Kdo urve klíčová místa?

05.02.2021

Po náročném lednu prožívá Livesport Superliga krátkou pauzu, která je vyplněna soustředěními juniorské i seniorské reprezentace. Přestože je počet zápasů jednotlivých týmů stále velmi nevyrovnaný, podívali jsme se na aktuální formu jednotlivých týmů a jejich výhled do zbytku základní části.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Neohrožení vládci

Podobně jako v loňské sezóně vládne Superlize duo Mladá Boleslav a Vítkovice. Zatímco podzimní část ročníku byla u Boleslavi ovlivněna karanténami a Superlize jednoznačně vládly Vítkovice, v lednu se karty otočily a středočeši se dlouhou sérií vítězství posunuli na špici soutěže. Vše dokonali vítězstvím na hřišti Vítkovic, kterým definitivně poskočili na první místo. Aktuálně mají oba týmy odehráno 19 zápasů a Boleslav má tříbodový náskok. Při pohledu na los nadcházejících kol lze odhadovat, že pořadí na prvních dvou příčkách se již měnit nebude.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Tvrdý boj o třetí místo

Ve hře o třetí místo je aktuálně stále 5 týmů. Nejlepší výchozí pozici má Tatran. Ten má odehráno 20 zápasů a na kontě 42 bodů. Hned po reprezentační pauze čeká Střešovice domácí zápas s Chodovem a případná výhra už by je mohla nasměrovat k vytoužené třetí příčce. Může se ale stát, že o všem bude rozhodovat až poslední zápas základní části, ve kterém na Tatran čeká Sparta.

V zádech mají střešovičtí Bohemians. Ti si prohrou se Spartou ztížili pozici. Aktuálně mají 41 bodů, ale 22 odehraných zápasů, takže nemají situaci úplně ve svých rukách. O další dva body zpět je Chodov, který odehrál 20 zápasů. Chodov čekají souboje s Tatranem i Bohemians a navíc i cesta do Vítkovic. Zbylé tři zápasy hraje doma s papírovými outsidery, ale to se letos u Chodova nezdá jako výhoda.

Naději na třetí pozici neztrácí ani Sparta. Ta se v posledním období rozjela a vše vyvrcholilo televizním vítězstvím na hřišti Bohemians. Sparta má na kontě 38 bodů a čeká ji ještě 7 zápasů. Má však zdaleka nejtěžší los. Hraje dvakrát s Mladou Boleslaví, doma přivítá Vítkovice a končí již zmiňovaným zápasem na Tatranu.

Posledním do party bojovníků o třetí flek je Ostrava. Ta je v nejtěžší pozici, neboť již odehrála 22 zápasů. Posbírala v nich 38 bodů a pokud chce pomýšlet na elitní čtyřku, bude asi muset bodovat ve všech zápasech.

foto: FBC Liberec
foto: FBC Liberec

Liberec nebo Black Angels?

O poslední místo v play off bude bojovat Liberec s Black Angels. Severočeši udělali obrovský krok v posledním zápase, když vyhráli na hřišti svého rivala. Liberec má navíc velmi schůdný los. Kromě zápasu s Boleslaví hraje se soupeři, kteří jsou v tabulce pod ním.

Flintu do žita Black Angels určitě neházejí a mohou se upínat k návratu Jakuba Bočka. Ve zbylých zápasech budou muset posbírat minimálně o bod víc než Liberec a to je čekají zápasy s Ostravou, Tatranem a Vítkovicemi. 

foto: Sokoli Pardubice
foto: Sokoli Pardubice

Kdo se dočká klidu?

Jeden z dvojice Liberec Black Angels zůstane v pásmu klidu. A tuto výsadu získá ještě jeden tým. Aktuálně desáté místo drží Česká Lípa, ale má odehráno hned o 5 zápasů víc než Pardubice. Ty přitom ztrácejí pouze bodík. Teoreticky může o klidnou záchranu zabojovat i Hattrick, který na Lípu ztrácí taktéž bod, ale má odehráno ještě o zápas víc než tým Štěpána Slaného.

SKV a Otrokovice play down nemine

Stát se může všechno, ale poslední dva týmy již asi ne desáté místo pomýšlet nemohou. Otrokovice se trápí v útoku, Vinohrady naopak hodně inkasují. Oba týmy se již pomalu mohou chystat na ošidné série play down a vyhlížet, kdo s nimi bude muset obhajovat svou superligovou příslušnost.

Je třeba říct, že letošní ročník Tipsport Superligy je tak specifický, ale jakékoliv odhady jsou trochu na vodě a stačí pár nakažených v týmu a může být vše jinak. Věřme však, že konec sezóny bude bez karantén a co nejregulérnější. A na závěr náš tip na konečné pořadí po základní části.

Mladá Boleslav
Vítkovice
Tatran
Bohemians
Chodov
Sparta
Ostrava
Liberec

Black Angels
Pardubice

Česká Lípa
Hattrick Brno
Vinohrady
Otrokovice