Stránský do Ery, Hemerka do Classicu. Draft potvrdil spekulace

17.05.2023

Finská F-liiga má za sebou první draft. Můžeme si o smyslu celé akce myslet cokoliv, každopádně přitáhla pozornost celého florbalového světa. Jedničkou draftu se stal lotyšský útočník Krisjanis Tiltins, jehož práva drží FBC Turku. Jako druhý volil tým EräViikingit a dle očekávání vzal Šimona Stránského, který již měl v klubu podepsanou smlouvu. Stejný scénář se opakoval u volby číslo osm. Tam si SC Classic sáhl po Adamu Hemerkovi.

foto: FBC Liberec
foto: FBC Liberec

Zajímavým jménem je určitě devatenáctiletý Martin Hanousek. Brankáře Českých Budějovic si ze třetího místa podchytil tým Jymy. Jako šestý byl vybrán obránce Mladé Boleslavi Lukáš Punčochář, kterého si vybral tým Petra Majera Westend Indians. Ve florbalovém prostředí se spekuluje o tom, že nejde úplně o náhodu a Punčochář by měl příští rok po skončení smlouvy do Finska zamířit.

Sedmičkou draftu je velká švédská ryba jménem Gabriel Kohonen. Syn finské legendy doposavad působil v RIG Umeä a nyní míří za svým otcem do Storvrety. Ze sedmého místa si jeho práva zajistil tým SPV Sejnäjoki. V elitní desítce se objevil i Filip Forman, jehož práva pro Finsko nyní drží Esport Oilers, což by byla jistě zajímavá adresa, ale odchovanec Bohemians má již podepsáno ve švédském Kalmarsundu. V prvním kole se z českých hráčů objevili ještě jedenáctý Matěj Havlas, kterého si zabral Nokian.

Ve druhém kole si EräViikingit vybrala Matěje Peničku, který měl již v klubu podepsanou smlouvu, Jakuba Buršíka si podchytili Westend Indians, Classic si zkusil zaháčkovat Filipa Langera a Nokian Tomáše Jurca.

Ve třetím kole došlo ještě na Ondřeje Papouška, kterého ulovilo Jymy, SVP si zabralo Daniela Chatrného a jako poslední šel na řadu Ondřej Zlesák, po kterém sáhl Esport Oilers. Zlesák je zajímavý tím, že jako jediný z vybraných českých hráčů nemá superligovou zkušenost.