Startuje 1 liga! Přebor Brna bez výrazného favorita

01.09.2022

Hodně se přes léto změnila podoba 1. ligy. Kvarteto klubů ji opustilo a po dlouhých letech tak ve druhé nejvyšší soutěži neobjeví tým z Havířova. Spolu s Torepedem a Slovanem skončili o ligu níž i Petrovice a Jaroměř. S trochou nadsázky se tak z moravskoslezské ligy stala liga brněnská. Hned dva nováčci jsou totiž z Brna a okolí. Jedná se o Aligators Klobouky a TROOPERS. Druhými dvěma nováčky jsou FBC Plzeň a pražský Butchis. Druhá nejvyšší soutěž nemá na svém startu úplně výrazného favorita a navíc je hodně nečitelná, přesto jdeme s kůží na trh a pokusili jsme se týmy seřadit, jak by mohly skončit po základní části.

foto: Bulldogs Brno
foto: Bulldogs Brno

Bulldogs Brno

Nejslavnější brněnský tým nemůže mít jiný cíl než návrat mezi elitu. Na soupisce týmu zatím nefiguruje nejproduktivnější hráč týmu v loňské sezoně Adam Konečný, ale i bez něj mají Bulldogs dost osobností, které převyšují úroveň 1. ligy.

FBŠ Hummel Hattrick Brno

Hattricku se po pádu ze Superligy podrželo udržet jádro týmu kolem kapitána Fuchse, Davida Sládečka či Tomáše Broma. Největší ztrátou bude jistě konec velezkušeného Jiřího Juhaňáka. I druhý brněnský tým tak bude patřit k favoritům soutěže. Právě souboj dvou bývalých účastníků Superligy může být kořením soutěže.

TJ Znojmo LAUFEN CZ

Černým koněm může být Znojmo. Do jeho dresu se vrací z Tatranu Martin Pánek a to bude veliká posila. Na soupisce najdeme i další nadstandardní hráče typu Jiřího Šrámka. Ztrátou je jistě absence Tomáše Kuchariče, s tou by si Znojmo mělo poradit i díky střídavým startům mladých hráčů z Tatranu.

Kanonýři Kladno

Kolem Kladna již není takový rozruch jako v minulých letech, kdy se zdál být postup povinností. Kanonýři stále disponují velmi kvalitním kádrem v čele Tomášem Chroustem a vracejícím se kapitánem Filipem Ullmanem. Možná právě klid kolem týmu může být klíčovou esencí.

DDQ Florbal Chomutov

V Chomutově se dlouhodobě odvádí dobrá práce. Trenéři mají k dispozici řadu zkušených a 1. ligou otřískaných hráčů jako jsou Skuhrovec či Linc, které doplňují mladíci z regionu. Chomutov by se tak měl pohybovat v horních patrech, ale na boj o postup to asi ještě nebude.

Florbal Ústí

Tradiční bašta a vítěz loňské základní části přes léto vykrvácel. Minimálně 6 hráčů přijalo superligovou nabídku, přesto v kádru zůstávají zajímavá jména a část odcházejících hráčů se určitě bude vracet prostřednictvím střídavých startů. Na postup to nebude, ale o život se v Ústí bát nemusí.

FAT PIPE Start98 Kunratice

Trenéři Startu mohou počítat s výrazným supportem ze superligového Chodova. A právě tento fakt může hrát velkou roli. Start se právě i díky těmto doplněním skvěle prezentoval na Czech Open a pokud by na podobné výkony navázal, může být štikou soutěže.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Gullivers se v 1. lize již etablovali a mohli by hrát klidný střed tabulky. Dvojice Václav Černoch a Jakub Matula v minulé sezoně terorizovala obrany soupeřů a není důvod, aby tomu letos bylo jinak.

BUTCHIS

Florbalový kmen se propracoval z nejnižších soutěží až do té druhé nejvyšší. Na lavičce stojí zkušený Jan Zahalka a v týmu najdeme řadu zajímavých hráčů ze superligovou zkušeností. Navíc lze očekávat, že i Butchis bude mít pomoc v podobě střídavých startů.

FBC Štíři Č. Budějovice

Již v loňské sezoně byli Jihočeši hodně závislí na střídavých startem Jana Procházky a Tomáše Hanáka. Letos se mohou spolehnout jen na druhého jmenovaného a je otázka, kolik toho odehraje. Bez jeho bodového příspěvku by mohli mít v Budějovicích i záchranářské starosti.

TROOPERS

Soupiska Troopers překupuje známými jmény. Petr Kadlec, Jiří Koutný, Jan Chrást nebo Tomáš Pavla toho za sebou mají opravdu hodně. Pokud budou mít motivaci, mohou nepříjemně překvapit nejednoho soupeře.

FBC Letka Toman Finance Group

Hráči Letky se letos hodně nacestují. I to může být problém, neboť již v minulosti nejezdili v úplně vysokých počtech hráčů. Dle soupisky to vypadá na omlazení kádru a snad tedy Letka udrží motivaci a bude pro ligu přínosem.

FbC Plzeň

Dlouhé roky v Plzni usilovali o 1. ligu. Nyní se to jednomu ze tří velkých plzeňských klubů podařilo. Je otázka, zda to bez podporu těch ostatních nebude pouze jednoroční epizoda. Každopádně to bude pro druhou nejvyšší soutěž příjemné oživení.

Aligators Klobouky

Zařadili jsme nováčka na poslední místo, ale upřímně především proto, že je pro nás tým Aligators nejméně čitelný a na výkony jednotlivých hráčů jsme zvědaví.