Spustí jméno Jaroslava Berky kolotoč změn?

14.12.2021

Dnes zasedá Výkonný výbor Českého florbalu a jedním z hlavních témat by mělo být obsazení pozice hlavního trenéra mužského národního týmu. Tuto pozici po skončení smlouvy opustil Petri Kettunen, který následně také ukončil trenérskou kariéru. Podle informací přímo z budovy Českého florbalu je největším favoritem na uvolněnou pozici kouč zlatých juniorských mistrů světa z Prahy Jaroslav Berka. Jeho jmenování by pravděpodobně spustilo řetězec změn. 

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Již na konci ledna čeká mužskou reprezentaci kvalifikace na MS 2022 a moc času na přemítání tedy není. Dnešní zasedání by tedy mělo odpovědět na hlavní otázku, kdo obsadí nejprestižnější trenérský post v Česku. Dlouho byl velkým favoritem Daniel Folta, který nakonec couvl a pozornost nyní směřuje především ke dvěma jménům. Jiří Jakoubek i Jaroslav Berka dovedli české juniory ke zlatým medailím a je logickou myšlenkou, že by mohli udělat krok vzhůru.

Podle našich informací je k prestižnímu angažmá blíže Jaroslav Berka. Ten byl nedávno potvrzen v roli hlavního trenéra juniorů na další období. Naše zdroje navíc praví, že měl havířovský rodák přesídlit na Český florbal i do další manažerské role a napodobit tak svého kolegu Jiřího Jakoubka. Berku by měl k národnímu týmu doprovodit Pavel Brus, který by se stal "silným" asistentem a tím by se elegantně obešla podmínka, že hlavní trenér nesmí působit v klubu.

Když budeme pokračovat ve spekulacích, které běží florbalovým světem, tak by ho měl údajně ve Spartě nahradit Jan Pazdera. Ten byl nedávno odvolán ze všech funkcí v kladenském klubu a právě námluvy se Spartou byly údajně jedním z důvodů. Svérázný trenér by mohl být první alternativou i v případě juniorské reprezentace. Povýšení Berky by totiž uvolnilo tento post a zároveň by mohlo hodně zamíchat realizačními týmy obou reprezentací, neboť lze předpokládat, že by některé osoby svého juniorského realizačního týmu přetáhl k elitnímu týmu.

Zatím to jsou pouze spekulace, kterými se můžeme bavit, ale již nadcházející hodiny zřejmě na hodně otázek odpoví.