Sparťanský EXTRA TIME!

18.03.2024

V neděli večer se v pražské UNYP Areně odehrála koncovka zápasu, o které se bude ještě dlouho mluvit. Sparta odvrátila konec sezony brankou se závěrečným hvizdem. Potud by bylo vše v pořádku a o zápase, který došel až do samostatných nájezdů, by se mluvilo jen v superlativech. Je tam však jedno ALE. Poslední 3 vteřiny zápasu se trochu protáhli a vyrovnávací gól tak padl po vypršení hrací doby. Pokud by však zapisovatelský stolek pustil časomíru včas.

Celá situace vznikla 4 vteřiny před koncem, kdy Mikuláš Krbec zahrál před brankou Chodova vysokou holí. Chodov tak dostal výhodu standardní situace. Tu Tom Ondrušek rychle rozehrál, ale rozhodčí již předtím trojhvizdem zastavil hru. Rozehrávka se tak musela opakovat. Během neplatného rozehrání se však o vteřinu posunul čas. A zde přichází zásadní moment. Dle videa se víceméně obě strany shodly, že čas se má o 1 vteřinu vrátit. Jenže rozhodčí nenechal časomíru přenastavit a pravděpodobně pouze předal pokyn k lehkému pozdržení spuštění časomíry.

Asi každý florbalista podobnou situaci zažil a kdyby se jednalo o situaci v polovině třetiny, tak to zřejmě nikdo neřeší. Jenže v tomto případě šlo o hodně. Tom Ondrušek úder rozehrál, míček získal získal Lukáš Ujhelyi a dalekonosnou ranou vyrovnal. V ten moment na časomíře padlo 20:00 a propukla obrovská radost Sparty a vztek Chodova. Ten argumentoval tím, že čas stál neúměrně dlouho. Zápasové video dává Chodovu za pravdu. V době, kdy se na časomíře posune čas na 59:58, už uběhly 3 vteřiny hracího času. 

Rozhodčí následně zkoumali celou situaci u videa, ale dle našich informací zkoumali pouze to, zda branka padla v "čase zápasu". Oslovili jsme několik rozhodčích, kteří se pod podmínkou anonymity víceméně shodli na následujícím. Čas měl být jednoznačně vrácen na 59:56, aby se předešlo podobným zmatkům. Když se tak nestalo, tak měla být standardní situace opakována. Rozhodčí, který stojí za rozehrávkou navíc celou dobu vidí časomíru přímo proti sobě.

Oslovili jsme s prosbou o vyjádření oba rozhodčí Jakuba Pospíšila a Filipa Drápala, prezidenta Českého florbalu Daniela Nováka, předsedu Komise rozhodčích a delegátů Petra Galasovského a ředitele Marketingu a komunikace Romana Urbáře, ale nikdo z nich na položené otázky nereagoval.

Série tak rozhodně dostala další významný náboj a její úterní pokračování bude hodně sledovanou událostí! Hrát se bude na Jižním Město od 19 hodin.