Seznamte se! Karlovy Vary

15.04.2022

Po několika letech se změní složení nejvyšší mužské soutěže. Novou štikou superligového rybníčku budou Karlovy Vary. A bude opravdu zajímavé sledovat jejich počínání, neboť je to klub, který fanoušky florbalu rozděluje. 

foto: Karlovy Vary
foto: Karlovy Vary

Je třeba říct, že minimálně v posledních dvou ročnících měly Karlovy Vary do Superligy dobře našlápnuto, ale covid jim nedovolil ambice potvrdit na hřišti. Dalo by se tedy říct, že si postup už zasloužili.

Na druhou stranu se jedná o klub, který staví svůj elitní tým takřka výhradně na hráčích se zajímavou superligovou minulostí a odchovance je potřeba v mužském týmu hledat lupou. Navíc není tajemstvím, že Karlovy Vary dokáží pro tyto hráče zajistit skvělé finanční podmínky, které jsou v mnoha případech na úrovni nejmovitějších superligových týmů. Jenže zatímco Mladá Boleslav nebo Vítkovice vyžadují od svých placených hvězd maximální výkony v trénincích i v zápasech, nejlepší hráči Karlových Varů často trénují dvakrát týdně a v 1. lize těžili hlavně ze svých zkušeností a kvality. No a právě tento způsob práce s hráči hází na karlovarský tým špatné světlo a bude zajímavé sledovat, jak se situace změní po postupu do nejvyšší soutěže. Je totiž jisté, že do Karlových Varů zavítají zajímavá jména. Otázkou bude, jak se zvýší nároky klubového managementu.

A o které hráče se nováček Superligy opíral při své postupové jízdě? Mezi všemi jmény září jedno. Michal Strachota získal dva tituly s Chodovem, následně se přesunul do Karlových Varů, kam se po jedné sezoně v SKV před letošním ročníkem vrátil. V play off ukázal, že jeho kvality jasně přesahují 1. ligu. Na křídlech vedle Strachoty nejčastěji nastupují Michal Klápa a Daniel Nicklas. Kapitán týmu Michal Klápa plní i jakousi manažerskou roli. Další hráč se zkušenostmi z Chodova bude mít velkou motivaci se v Superlize prosadit, ale je otázkou, zda na současnou superligovou úroveň má. Stejný otazník visí i u Daniela Nicklase, který si zatím Superligu nevyzkoušel. Ten v základní části nastřílel fantastických 47 branek, ale už v některých zápasech play off byl vidět jeho pohybový handicap. V play off první útok často doplňoval Tomáš Nushart. Rychlonohý florbalista se zkušenostmi z Bohemky, Tatranu či Kladna se přesunul do obrany a byl vlastně klíčovým mužem defenzivy Varů. Mohli bychom dále mluvit o Miloši Tylovi či Janu Zavadilovi, ale výše zmíněné kvarteto dalo 50 ze 71 branek týmu v play off.

V zákulisí se už teď proslýchá, že některá velká jména týmu nemají chuť brázdit Superligu a potencionálně častěji prohrávat, naopak se začíná spekulovat o zajímavých jménech pro posílení týmu a to i na trenérském postu. Ale o tom až jindy.

Karlovy Vary budou každopádně velmi zajímavým týmem pro sledování a možná nejzajímavější bude, zda promění management svůj přístup a bude budovat tým, který jednou bude moci prohánět superligovou elitu. Všechny podmínky k tomu ve Varech rozhodně jsou.