Sbírka na Formana!

22.11.2020

Situace kolem Filipa Formana se neustále vyvíjí a sobotní galapředstavení ji pouze eskalovalo. Forman odehrál v SSL 7 zápasů a zaznamenal 14 bodů (6+8) a aktuálně je nejproduktivnějším Čechem v soutěži a je druhý mezi cizinci. V posledních zápasech nastupoval v elitním útoku a Kalmarsund by si ho logicky rád ponechal do konce sezóny.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

V upoutávce na včerejší zápas se objevila informace, že se jedná o poslední utkání v rámci výpůjčky a sám Filip v pozápasovém rozhovoru mluvil o návratu do ČR a nutném dokončení střední školy. Jenže Švédi se evidentně nevzdávají. Na sociálních sítích Kalmarsundu se totiž večer objevila výzva, která říká: "Chceme si ho nechat, vy si ho chcete nechat. Během večera jsme prozkoumali možnosti udržet ho po zbytek sezóny. Proto nyní zahajujeme svižnou kampaň k získání finanční částky! Naším cílem je vybrat 100.000 SEK do 48 hodin - pak si myslíme, že můžeme najít dohodu s Bohemians."

Podle tohoto statusu se tedy zdá, že Bohemka je ochotna jednat o uvolnění svého supertalentu za cenu kolem 250.000 Kč, což by byl průlomový krok, protože drtivá většina hráčů a hráček odchází do zahraničních klubů po skončení smlouvy a tedy zdarma. A lidé přispívají, takže se zřejmě nejedná o nějaký vtip nebo marketingovou akci.

V pondělí tedy uvidíme, zda se jméno Filipa Formana objeví na stránkách IFF v sekci mezinárodních přestupů a Filipa uvidíme příští sobotu proti České Lípě nebo se bude chystat na utkání proti Habo a následnou bitvu o 1. místo proti Storvretě.

A třeba přispěje i některý z českých klubů, aby největší hvězda Bohemians zůstala v zahraničí.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund