Rozdali jsme ceny! Kdo je v nejlepší šestce základní části?

13.03.2021

Na tvrdé statistky jsme se už podívali v předchozích dvou článcích a teď trocha dojmů a našich názorů. V rámci redakce jsme hlasovali a následně virtuálně rozdali ceny za základní část Superligy. Souhlasíte s námi? Nebo máte jiné favority? 

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Nejlepší útočník

Filip Langer (Tatran Střešovice)

Na první pohled se samozřejmě nabízí Adam Delong, který zvítězil v kanadském bodování i mezi střelci. V našem hlasování však těsně vyhrál Filip Langer. V kanadském bodování zaostal za vítkovickým útočníkem o jediný bod a v jeho prospěch hrála například statistika +/-, kterou ovládl a mezi ním a Delongem byl rozdíl 16 bodů.

Nejlepší obránce

Ondřej Němeček

Stal se nejproduktivnějším obráncem soutěže. Jeho 35 bodů stačilo na 31. místo, ale nebýt absencí v 5 zápasech, skončil by Němeček možná až v elitní dvacítce. Nicméně body nejsou všechno a ve prospěch tatranského odchovance rozhodl především vliv na výsledky týmu. Jakmile byl Němeček mimo sestavu, Tatran strádal a měl problémy zápasy vyhrávat.

Nejlepší brankář

Lukáš Bauer

Tady nebylo příliš dohadů. Lukáš Bauer sice chytá za nejlepší superligovou obranou, ale přesto je potřeba před jeho výkony a čísly smeknout. Zvlášť když v letošní sezóně absolvoval daleko větší porci zápasů než bývalo v minulých sezónách zvykem.

Nejlepší nováček

Tomáš Hanák

Do této kategorie jsme zahrnuli všechny hráče, kteří měli před sezónou méně než 10 superligových startů. Tomáš Hanák loni posbíral 4 a o nejlepším nováčkovi nemohlo být sporu. Sice jsme zvažovali jména jako Beneš či Malič, ale Hanák na konci základní části ukázal, že je opravdovou oporou svého týmu a nemalou měrou se podílel na historickém postupu Black Angels do play off. Mimochodem sezónu zakončil na 14. místě kanadského bodování celé soutěže.

Nejlepší cizinec

Wojciech Malajka

Do letošního ročníku Superligy naskočili 24 cizinců, přičemž žádný nemá pas některé z elitních florbalových zemí. O nejlepšího cizince si to v našem hlasování rozdali Slovák Lukáš Ujhelyi a Polák Wojciech Malajka. Nakonec anketu těsně ovládl polský střelec. Ten se umístil na 13. místě kanadského bodování a na 5. místě mezi střelci.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Nejlepší trenér

Petr Novotný

Ať se nám to líbí nebo ne, trenéři jsou hodnoceni podle výsledků. A ty boleslavské byly v základní části impozantní. Jediná prohra z 26 zápasů mluví za vše. Petr Novotný má pod sebou jasně nejlepší tým v Superlize, ale sportovní historii už mnohokrát dokázala, že i s takovým materiálem se musí umět pracovat.

Nejlepší šestka základní části 2020/21

Lukáš Bauer

Ondřej Němeček     Patrik Suchánek

Adam Delong     Filip Langer     Filip Forman

Mezi brankáři bylo jasno, vždyť jsme také Lukáše Bauera vyhlásili nejlepším brankářem sezóny. Z pozice nejlepšího obránce se do naší šestice dostal i Ondřej Němeček. Místo vedle něj zaujal Patrik Suchánek. Drobný obránce posbíral 23 kanadských bodů a také 51 bodů ve statistice +/-.

V útoku doplnili Filipa Langera Adam Delong s Filipem Formanem. Delong byl králem statistik a Forman 5. nejproduktivnějším hráčem Superligy a tahounem Bohemky v její historicky nejúspěšnější sezóně. 

Šestka nováčků základní části 2020/21

Karel Hodík

Jan Malič     David Horký

Matěj Pěnička     Dominik Beneš     Tomáš Hanák

Mladých brankářů se do Superligy moc nedere. Karel Hodík je čestnou výjimkou. Tragická událost v kádru Chodova mu pomohla k většímu vytížení než se asi čekalo. A on rozhodně nezklamal. 

Jan Malič je florbalový univerzál, který však většinu času tráví v obraně. Z té dokáže perfektně doplňovat útok a také přesilovku. Za vše mluví jeho 31 kanadských bodů. Jeho kolega může být pro někoho překvapení. Ale David Horký využil absencí v obraně Chodova a výrazně zaujal. Na hřišti trávil v průměru skoro 17 minut a posbíral také 7 kanadských bodů.

Tomáš Hanák byl jasnou volbou, vždyť jsme ho zvolili nejlepším nováčkem. V útoku ho doplňuje Matěj Pěnička. Nebýt vleklého zranění, asi by letos nováčkem už nebyl. Takhle odehrál premiérovou kompletní sezónu a nasázel 30 branek! Šestici nováčků uzavírá Dominik Beneš. Ten naskočil do Superligy později, ale ihned potvrdil pověst velkého talentu. Proto si ho také Sparta ihned pojistila přestupem.